Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VI niedziela zwykła. 12.02.2023r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj 6. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i II-gą niedzielę miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła. Natomiast w przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kontynuację prac remontowych przy naszym kościele.
  2. W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii, w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek przy wejściu do kościoła dla poszkodowanych w tej tragedii ludzi.
  3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy; w środę przed Mszą św. o g.16.30 różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek – tzw. „tłusty czwartek”, spotkanie Parafialnej Grupy CARITAS na plebanii o g.17.30; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe dla uczniów naszych szkół. Życzymy dobrego, udanego i zdrowego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów.
  5. Polecamy naszą gazetę katolicką, Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Dla uzdrowionych i pozostałych – dlaczego wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes zostało ogłoszone Światowym Dniem Chorego; O młodzież trzeba (mądrze) powalczyć – o tym, jak reagować, gdy dziecko nie chce chodzić na religię; Medytuj! – o tym, w jaki sposób pogłębić lekturę Słowa Bożego.