Kościół filialny pw. św. Marii Magdaleny w Łężycach

Wzniesiono w 1694 roku w stylu barokowym, Częściowo przebudowany w XIX w.

Świątynia jednonawowa z wieżą zwieńczoną barokowym hełmem,

wystrój w stylu barokowym z cenną, gotycką rzeźbą Najświętszej Marii Panny z XV w.

Świątynię otacza kamienno-ceglany mur.

Na placu wokół kościółka znajduje się figura Jezusa z krzyżem oraz niewielki cmentarz, zarządzany przez radę parafialną.

Msze święte w Kościele św. Marii Magdaleny odprawiane są w każdą niedzielę i uroczystości o godzinie 9.30 oraz w Pierwsze Czwartki Miesiąca o godzinie 17.00.

Więcej informacji i galeria wkrótce

(zdjęcie: polskaniezwykla.pl)

Niestety, podczas wichury, jaka nawiedziła nasz region w lutym 2020r., poważnemu uszkodzeniu uległ dach Kościoła św. Marii Magdaleny w Łężycach.

Dzięki wielkim staraniom księdza Proboszcza oraz lokalnym władzom i ludziom dobrej woli udało się zabezpieczyć poszycie, by woda, która zalała część sufitu w świątyni, nie wyrządziła więcej szkód.

Uprzejmie prosimy o wsparcie modlitewne akcji ratowania kościoła w Łężycach oraz o pomoc materialną.

Możesz dołożyć swoją cegiełkę wpłacając na konto parafialne dobrowolną ofiarę.

Numer konta: 21 9523 1011 0206 9155 2002 0001 z dopiskiem Łężyce

Za każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg Zapłać i obiecujemy modlitwę w intencji ofiarodawców.

Więcej informacji na Facebooku naszego Caritasu – kliknij tutaj