V Niedziela Wielkanocna. 28.04.2024r.

1. Przeżywamy dzisiaj 5. niedzielę wielkanocną.

2. Jutro w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Katarzynę Sieneńską dz i dK – patronki Europy; w środę 1.V., wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i Święto Pracy; w czwartek św. Atanazego bpa, dra K i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą; w piątek, 3.V., wielka Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski – Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę i w ten piątek, z racji Uroczystości, post nie będzie obowiązywał; w sobotę św. Floriana m, patrona strażaków.

3. W piątek I-szy piątek miesiąca, ale odwiedziny Chorych odbędą się w czwartek 2.V. od godz. 9.00.

4. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

5. W miesiącu maju serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, tzw. „majówki”, które będą odprawiane w tygodniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zaraz po Mszy św. o godz.18.00. W niedziele i w uroczystości – „majówki” przed wieczorną Mszą św. o g.17.30.

6. Od jutra rozpocznie się w kościele bezpośrednie przygotowanie przez próby Dzieci przed I-szą Komunią św. Zatem jutro o g.16.00 najpierw spotkanie tu, w kościele wszystkich Rodziców z p. fotografem, a zaraz potem próby z dziećmi, które mają wyznaczone funkcje podczas I-szej Komunii św. Następna próba we wtorek, 30.IV., od g.16.00.

7. W ubiegłą niedzielę na prace remontowe przy naszym kościele wpłynęło z ofiar na tacę 3.247 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii , kancelarii czy konto bankowe razem: 4.470 zł. Czyli w sumie wpłynęło: 7.717 zł. Serdeczne Bóg zapłać za przekazane ofiary.

8. W ostatnim tygodniu miał pogrzeb śp. Wandy KUBIK, który odbył się w Szczytnej. Duszę zmarłej naszej parafianki polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższym krewnym wyrażamy nasze współczucie i szczere kondolencje.

9. Przy wyjściu z kościoła jest nasza prasa katolicka, gość niedzielny, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Odrywanie od korzeni – w 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej i zastanawianiu się nad nauczaniem papieża skierowanym do Polaków; Dom świętego papieża – o sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie; Nie umiała żyć na pół gwizdka – rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii.