Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXIII niedziela zwykła.    14.11.2021r.

 

  1. Obecna, 33. niedziela zwykła, jest przedostatnią niedzielą w roku liturgicznym.
  2. W środę przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak. – Patronki Zgromadzenia Zakonnego naszych Sióstr. W środę przed Mszą św. Różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dz i m; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę św. Rafała Kalinowskiego kapł., patrona Sybiraków.
  3. W przyszłą, ostatnią niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  4. Dzisiaj, w XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przy wejściu do kościoła, są zbierane do puszek ofiary na pomoc dla braci i sióstr w Libanie, gdzie panuje 70% bezrobocie i przebywa 2,5 mln uchodźców z Syrii, Palestyny i Iraku.
  5. W przyszłą, 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz prac remontowych prowadzonych przy naszym kościele.
  6. W sobotę, 20.11., o g.15.00 w salce na plebanii, odbędzie się prelekcja pod tytułem „Tajemnicza droga życia”, organizowana przez naszą Parafialną Grupę CARITAS w ramach Projektu skierowanego do Seniorów – „Odkryj swoje pasje”. Podczas tego spotkania przewidziany jest poczęstunek oraz drobne upominki dla najaktywniejszych Seniorów. Projekt ten jest dofinansowany ze środków budżetu miasta Duszniki-Zdrój.
  7. Dziękujemy za udział w Dworku Chopina w VI. Duszniczan Patriotycznym Śpiewaniu, a Organizatorom za przekazanie z tego spotkania, pięknego kosza kwiatów do kościoła.
  8. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego przy wyjściu z kościoła. W obecnym wydaniu są ciekawe artykuły: Alarm! Młodzi w kiepskim stanie psychicznym!; Nie licz, przytulaj!; Ofiary nienawiści; Patrioci w niebie. Jest też dodatek – przed beatyfikacją ks. Jana Machy.