Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXII niedziela zwykła. 07.11.2021r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj 32. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i I-szą niedzielę miesiąca: przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. Dziękujemy za przekazywanie kart Wypominkowych oraz za udział w nabożeństwach żałobnych za Zmarłych wg planu, jak i za złożone ofiary na Msze św., i na utrzymanie domu parafialnego oraz świetlicy BARKA. Jutro Wypominki z ul. Sprzymierzonych, we wtorek z ul. Kłodzkiej i Sudeckiej, a środę ich zakończenie wg ogłoszonego planu, który znajduje się przy wejściu do kościoła.
 3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto; w środę św. Leona Wielkiego, pap i dK; w czwartek św. Marcina z Tours, bpa, i przeżywać będziemy 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Msza św. w int. naszej Ojczyzny o g.17.00; w piątek św. Jozafata, bpa i męcz. – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męcz. Polski.
 4. W piątek,12.XI., o g.16.00 w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina, odbędzie się VI Duszniczan Patriotyczne Śpiewanie. Koncert z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku. Wstęp bezpłatny. Okolicznościowy plakat jest zamieszczony w przedsionku kościoła.
 5.  W przyszłą, II-gą niedzielę listopada, zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, przeżywać będziemy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony sytuacji

  chrześcijan w Libanie. Przy wejściu do kościoła będzie można przekazywać do puszek 

  ofiary dla naszych Sióstr i Braci w Libanie. Panuje tam 70% bezrobocie; 2,5 mln ucho

  dźców z Syrii, Palestyny i Iraku w Libanie; Tysiące bezdomnych rodzin – ofiar wybuchu

   porcie; Kryzys ekonomiczny…

 6. W ubiegłym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 2 pogrzeby. Pożegnaliśmy: śp. Henryka KUPISZ i śp. Bernadetę SPOREK w Łężycach. Dusze zmarłych polecamy w naszej

  modlitwie miłosierdziu Bożemu, a najbliższym z ich rodzin, składamy wyrazy chrześci

  jańskiego współczucia.

 7.  Bardzo dziękujemy osobom, które systematycznie dbają o sprzątanie kościoła i dezynfekcję naszej świątyni oraz za dekorację w kwiaty. Również bardzo dziękujemy p. Wiesła

  wowi i Jego pracownikom oraz p. Cezaremu, za pomoc przy demontażu dwóch zużytych, 

  bardzo ciężkich kotłów-pieców centralnego ogrzewania na plebanii.

 8. Policja prosi – szczególnie osoby starsze – o wielką uwagę i roztropność, ponieważ wzmagają się próby wyłudzeń pieniędzy na tzw. „wnuczka”.
 9. Polecamy kolejne wydanie Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Moc kultury; Polskość nie jest balastem; Uciekające wartości.