Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXX niedziela zwykła. 24.10.2021r.

 

  1. Przeżywamy 30. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzisiaj na g.16.30, a w tygodniu na g.17.00.
  3. Jutro o g.18.00 w Świetlicy Parafialnej BARKA, odbędzie się pomiar strojów dla dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii św.
  4. W środę, 27.X., o g.15.00 tradycyjne nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawionych próśb, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w tychże intencjach.
  5. W czwartek przypada święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
  6. Prosimy o przekazywanie Wypominek za Zmarłych, których plan wyczytywania podczas nabożeństw żałobnych według ulic i miejscowości, podany będzie 1. listopada, na Wszystkich Świętych.
  7. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, z ofiar złożonych na tacę na prace remontowe przy kościele przekazano: 3.914 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii w kancelarii, czy konto bankowe: 2360zł. Od II-giej Róży Koła Żywego Różańca N.M.P Królowej Polski – 1.000 zł. W sumie wpłynęło: 7.274 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i pomoc w realizacji prac remontowych. Obecnie realizujemy kolejny etap zaplanowanych prac – zostało już ustawione rusztowanie do remontu elewacji dwóch ścian Kaplicy Czternastu Wspomożycieli.
  8. Na koniec ogłoszeń polecamy przy wyjściu z kościoła naszą prasę Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły: Pasterz pachnący owcami – o papieżu Janie Pawle I, który wkrótce będzie beatyfikowany; Liturgia nie jest prywatna; Felieton Franciszka Kucharczaka – Wiedza zapieczętowana.