Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III niedziela Wielkiego Postu. 12.03.2023r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy 3. niedzielą Wielkiego Postu, natomiast z racji 2. niedzieli miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła, a w przyszłą, 3. niedzielę miesiąca na prace remontowe. Tydzień temu z ofiar do puszek na pomoc Misjonarzom – Ad gentes, przekazano z naszej Parafii kwotę 1.262 zł. Serdecznie dziękujemy w imieniu Misjonarzy.
  2. Nabożeństwa wielkopostne: dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba o g.16.00. Droga Krzyżowa w piątek o g.16.00, i druga zaraz po Mszy św. o g.17.00.
  3. W środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek,17.III., przypada na naszą Parafię Diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona od g.10.00 i trwać będzie do g.15.45, do Drogi Krzyżowej. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Adoracji wg następującego planu, który też jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń i stronie internetowej Parafii.– Gdyby ktoś nie mógł być na Adoracji w wyznaczonym czasie, to prosimy w dowolnym, stosownym dla siebie.
  5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się przyszłą, 4. Niedzielę Wielkiego Postu, tj. od 19 do 22.III., które przeprowadzi ks. Krystian SOKAL z Ząbkowic Śl.
  6. 24 godziny dla Pana” – to modlitewna inicjatywa papieża Franciszka przed 4. Niedzielą Wielkiego Postu modlitwy o pokój. W związku z tą prośbą Papieża, w kościołach dziekańskich naszej diecezji, a więc u nas w Kudowie-Zdroju, w parafii pw. św. Katarzyny, rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek 17.III. Mszą św. o g.23.00 i zakończy w sobotę o g.18.00. Chętnych Parafian zapraszamy do udziału w tej Adoracji w Kudowie.
  7. W przedsionku kościoła, w gablotce ogłoszeń CARITAS, jest informacja i ulotki dla zainteresowanych Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu. Jest to bardzo dobra katolicka szkoła, która od 76 lat kształci i wychowuje młodzież. Każdego roku 100% absolwentek liceum zdaje maturę i kontynuuje naukę na wybranych kierunkach studiów.
  8. Polecamy naszą gazetę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Franciszek – 10 lat pontyfikatu; Ani żydzi ani poganie – samarytanie; Felieton Franciszka Kucharczaka: Co ty wiesz o Kościele?
  9. A teraz proszę jeszcze o wysłuchanie oświadczenia Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.