Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVII niedziela zwykła. 03.10.2021r.

 

  1. Obecna, I-sza niedziela października, jest 27. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Nabożeństwa różańcowe: dzisiaj o g.16.30, a w tygodniu zapraszamy na g.17.00.
  3. W październiku, z racji Miłosierdzia Chrześcijańskiego, ofiary składane na tacę w tygodniu są przeznaczone na pomoc ubogim, oraz potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro św. Franciszka z Asyżu; we wtorek św. Faustyny Kowalskiej dz; w czwartek NMP Różańcowej.
  5. Przypominamy, że w naszej Parafii w tzw. „okresie zimowym”, tj. od 1.X. do Niedzieli Palmowej, czyli do 10.04.2022r., Msze św. w niedziele są odprawiane o g.: 8.00; 10.30; 12.00 i 17.00. W Łężycach o g.9.30. W tygodniu tylko wieczorem o g.17.00. Kancelaria Parafialna: w środy od g.15.00 do 16.30, i w soboty od 9.00 do 10.30. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych w środy od g.15.00 do 15.30.
  6. W sobotę, 9.X., w Świetlicy BARKA o g.15.30 zostały zorganizowane przez naszą Parafialną CARITAS przy dofinansowaniu z budżetu Gminy Duszniki-Zdrój, Warsztaty dla Seniorów „ZDROWA KUCHNIA”. Zatem serdecznie zapraszamy Seniorów.
  7. W przyszłą niedzielę, 10.X., odbędzie się 21. Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się. Przed, Po każdej Mszy św. do okolicznościowych puszek będą zbierane ofiary na stypendia dla wsparcia zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Dzisiaj też wysłuchaliśmy z tej racji okolicznościowego Listu Pasterskiego Episkopatu Polski.
  8. Z prac przy naszym kościele informujemy, że został już ukończony kosztowny remont obejścia kościoła przez wyłożenie kostką granitową. Można zatem już swobodnie prze-chodzić wokół kościoła. Wkrótce będą jeszcze realizowane prace związane z remontem elewacji dwóch ścian kaplicy 14-stu Wspomożycieli.
  9. W ostatnim tygodniu miały odbyły się dwa pogrzeby z naszej Parafii: śp. Julii Piesik i śp. Krzysztofa Gąbki. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie Bożemu miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego współczucia.
  10. Przy wyjściu z kościoła polecamy naszą gazetę Gościa Niedzielnego i artykuły: Za darmo umarło?; Różaniec? Mam. Modlę się; Malarz Miłosiernego; Felieton Franciszka Kucharczaka – Wściekli i zainteresowani. Serdecznie polecamy!