Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVII niedziela zwykła. 08.10.2023r.

 

  1. Obecna niedziela jest 27. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Podczas Mszy św. jest odczytywany w naszych kościołach List pasterski Episkopatu Polski z racji obchodzonego za tydzień 23. Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Zgodnie z prośbą Episkopatu, w przyszłą niedzielę, w Dzień Papieski, będzie można wesprzeć Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia” przez złożenie ofiary w przedsionku kościoła do okolicznościowych puszek, jako nasza pomoc na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  2. W miesiącu październiku serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzisiaj na g.16.30, a w tygodniu na g.17.00.
  3. W przyszłą niedzielę o g.11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Parafialnej Grupy CARITAS w 19. rocz. utworzenia i działalności w bezinteresownym niesieniu pomocy potrzebującym.
  4. Również w przyszłą niedzielę, jako III-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Obecny, kolejny, duży etap remontu elewacji tyłu kościoła już wkrótce będzie odebrany komisyjnie i zatwierdzony przez Konserwatora Zabytków z Wałbrzycha.
  5. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi, organizuje Wyjazdową Akcję Poboru Krwi 11.X., a więc w środę, w g. od 10.00 do 12.30 na parkingu ZEM-mu, tj. ul. Sudecka 14, i serdecznie zaprasza wszystkich zdrowych Krwiodawców i pełnoletnich mieszkańców, oraz Gości naszego miasta.
  6. Przy wyjściu z kościoła polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Zgorszenie w Kościele; Teresa i Teresa. Felieton Franciszka Kucharczaka: Ksiądz też człowiek.