Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVII niedziela zwykła. 02.10.2022r.

 

  1. Obecna, I-sza niedziela października, jest 27. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy św. o g. 10.30 będą poświęcone dzieciom I-szo Komunijnym różańce, a po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Nabożeństwa różańcowe: dzisiaj o g.16.30, a w tygodniu zapraszamy na g.17.00.
  3. W październiku, z racji Miłosierdzia Chrześcijańskiego, ofiary składane na tacę w tygodniu są przeznaczone na pomoc ubogim oraz potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Franciszka z Asyżu; w środę św. Faustyny Kowalskiej dz; w piątek NMP Różańcowej.
  5. W piątek, 07.X., I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych wg stałego planu od g.9.00.
  6. Przypominamy, że w naszej Parafii w tzw. „okresie zimowym”, tj. od 1.X. do Niedzieli Palmowej, czyli do 02 kwietnia 2023r., Msze św. w niedziele są odprawiane o g.: 8.00; 10.30; 12.00 i 17.00. W Łężycach o g.9.30. W tygodniu tylko wieczorem o g.17.00. -Kancelaria Parafialna: w środy od g.15.00 do 16.30, i w soboty od 9.00 do 10.30. -Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych w środy od g.15.00 do 15.30.
  7. Już wkrótce zostaną zamontowane, po renowacji, reflektory ciepła dla ogrzewania naszego kościoła. Pomimo ogromnej podwyżki ceny prądu, kościół podczas nabożeństw będzie ogrzewany. Na ogrzewanie kościoła prosimy o przekazywanie ofiar na tacę w sezonie grzewczym w każdą II-gą niedzielę miesiąca, a więc w październiku – za tydzień.
  8. Spotkanie Grupy Charytatywnej CARITAS we wtorek, 4.X., o g.17.30. Natomiast nasz Parafialny Zespół CARITAS organizuje darmowe warsztaty zajęciowe dla Seniorów: „Ruch to zdrowie”. Start z nordic walking przy Świetlicy Parafialnej BARKA będzie we wtorek, 11.X. o g.16.00. Na zakończenie będzie ognisko z grillem. Zapisy na numer telefonu, który jest na okolicznościowym plakacie w gablotce CARITAS. Ilość miejsc ograniczona.
  9. W ramach Festiwalu im. Feliksa Mendelssohna, w czwartek 6.X. o g.19.00 w naszym kościele odbędzie się bezpłatny koncert muzyki barokowej „Barokowe Inspiracje”. W przedsionku wejścia do kościoła jest zamieszczony okolicznościowy plakat na ten temat. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.
  10. Przy wyjściu z kościoła polecamy naszą gazetę Gościa Niedzielnego i artykuły: Brakuje łez, brakuje słów – o wizycie na linii fontu wojny w Ukrainie kard. Konrada Krajewskiego; Zamiast miecza – o odmawianiu różańca; Felieton Franciszka Kucharczaka na stronie 39: Tańczący z grzechami.