Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVI niedziela zwykła. 01.10.2023r.

 

  1. Przeżywamy I-szą niedzielę października, która jest 26. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy św. o g.11.00 będą poświęcone różańce dzieciom I-szo Komunijnym, a po Mszy św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W miesiącu październiku, serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu: w niedziele, a więc już dzisiaj na godz. 16.30, a w tygodniu na godz.17.00. Różaniec i rozważania Tajemnic będą prowadzić: dzieci, młodzież, ministranci. Za pobożne odmawianie Różańca w zgromadzeniu wiernych – także w w domu, w rodzinie, udziela się odpustu zupełnego pod następującymi warunkami: 1. należy odmówić przynajmniej 5 dziesiątek różańca w sposób ciągły; 2. należy dodać pobożne rozważanie tajemnic.
  3. W październiku, z racji Miłosierdzia Chrześcijańskiego, ofiary składane na tacę w tygodniu, będą przeznaczone na pomoc ubogim oraz potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro Świętych Aniołów Stróżów; w środę św. Franciszka z Asyżu – u OO. Franciszkanów na Zdroju Msza św. Odpustowa o g.11.00; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej dz; w sobotę NMP Różańcowej.
  5. W piątek, 06.X., I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych wg stałego planu od g.9.00.
  6. Przypominamy, że w naszej Parafii w tzw. „okresie zimowym”, tj. od 1.X. do Niedzieli Palmowej, czyli do 24 marca 2024r., Msze św. w niedziele są odprawiane o g.: 8.00; 11.00 i 17.00. W Łężycach o g.9.30. W tygodniu tylko wieczorem o g.17.00. – Kancelaria Parafialna czynna: w środy, od g.15.00 do 16.15, i w soboty, od 9.00 do 10.30. – Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych w środy, od g.15.00 do 15.30.
  7. W przedsionku kościoła polecamy naszą gazetę Gościa Niedzielnego i artykuły: Chrystus i Jego Aniołowie – o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych; Nie traćmy kapitału moralnego – o przyczynach głębokich podziałów w polskim społeczeństwie; Gdy ktoś mówi: „nie chcę już żyć”.