XXV niedziela zwykła. 24.09.2023r.

1. Obecna niedziela jest 25. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę września, obchodzimy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem: „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: w środę, 27.IX., św. Wincentego a Paulo, kapł – o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawionych próśb i Msza św. Natomiast przed Mszą św. o g.18.00 różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek wspomnienie św. Wacława m; w piątek Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę wspomnienie św. Hieronima kapł. i dK.
  3. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec Mszy św. o g.11.00 będą poświęcone różańce dla dzieci I-szo Komunijnych, a po Mszy św. odbędzie się zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  4. Od przyszłej niedzieli,1.X., aż do Niedzieli Palmowej, czyli do 24 marca 2024 roku, w naszej Parafii Msze św. w tzw. „czasie zimowym” w tygodniu będą odprawiane tylko o godz. 17.00. Natomiast w niedziele Msze św. o g.: 8.00; 11.00 i wieczorem o g.17.00. W Łężycach o g.9.30.
  5. W ubiegłą, III-cią niedzielę miesiąca IX., na prace remontowe przy naszym kościele z tacy wpłynęło: 3.431 zł; z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii, czy konto bankowe: 950 zł. W sumie: 4.381 zł. Serdeczne dziękujemy za okazywaną pomoc na rzecz prac remontowych.
  6. W ostatnim tygodniu z naszej Parafii pożegnaliśmy śp.Jadwigę SIDORKO; śp.Marię CIUR-LEJ oraz śp. Danutę GRZELAKOWSKĄ. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodzin składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Czy przy ołtarzu zrobi się pusto ? ; Biskup w czyśćcu na ziemi ; Felieton Franciszka Kucharczaka: Wychowawcza po-prawność.