Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIV niedziela zwykła. 17.09.2023r.

 

  1. Przeżywamy 24. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym oraz 56. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu pod hasłem „Słuchajcie”. Obecna niedziela jest również początkiem Kwartalnych Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.
  2. Dzisiaj, 17.IX., obchodzimy 84. rocznicę sowieckiego najazdu na Polskę i przypada Dzień Sybiraka. Uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków o g.11.00.
  3. W obecną, 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  4. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, a zwłaszcza dzieci i młodzieży; we wtorek bł. Gerharda Hirschfeldera kapł i męcz.; w środę Świętych męcz. koreańskich: Andrzeja Kim Taegona kapł., Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy – przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Mateusza, Ap i Ew; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę Św. o. Pio z Pietrelciny kapł. W przyszłą, ostatnią niedzielę niedzielę września, będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta.
  5. Bardzo dziękujemy tym wszystkim osobom, które wczoraj brały udział w Diecezjalnej Ado-racji Najświętszego Sakramentu wyznaczonej na naszą Parafię.
  6. Spotkanie dla Rodziców dzieci I-szo Komunijnych 22.IX., w piątek, o g. 19.00 w salce na plebanii.
  7. W naszej Parafii organizowana jest pielgrzymka do Włoch przez ks. wikariusza Artura. Szczegóły Pielgrzymki, zaplanowanej na 9 dni: od 19 do 27. stycznia 2024 r., są przed-stawione w gablotce, w przedsionku kościoła. Zgłoszenia i zapisy u ks. Artura.
  8. Nasza Parafialna Grupa CARITAS organizuje w salce na plebanii ”Warsztaty pierogarskie dla Seniorów”. Odbędą się one 23.IX., w sobotę, o g.13.00. Zapisy dla chętnych Seniorów telefonicznie przez numer, który jest podany w gablotce ogłoszeń CARITAS w przedsionku kościoła.
  9. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb śp. Tadeusza KONIOR, a jutro odbędzie się pogrzeb śp. Jadwigi SIDORKO. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodzin wyrażamy nasze chrześcijańskie współczucie.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest nasza prasa katolicka – Gość Niedzielny. W dzisiejszy wydaniu ciekawe artykuły: O beatyfikacji Rodziny Ulmów w Markowej; O narzędziu hańby przemienionym w miłość; O tym, gdy emocje zastępują rozum. Serdecznie polecamy!