Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIII niedziela zwykła.   10.09.2023r.

 

  1. Obecna niedziela jest 23. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj w Markowej, w Archidiecezji Przemyskiej, ma miejsce po raz pierwszy w historii beatyfikacja całej rodziny – polskiej rodziny Ulmów, która jest wołaniem o szacunek dla każdego życia, także nienarodzonych.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: w środę św. Jana Chryzostoma, bpa i dK – przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek wspomnienie NMP Bolesnej – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę świętych męcz. Korneliusza pap. i Cypriana bpa.
  4. W sobotę, 16.IX., na naszą Parafię przypada Diecezjalny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona od g.11.00 i trwać będzie do g.18.00, do wieczornej Mszy św. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Adoracji wg planu, który jest też zamieszczony w gablotce ogłoszeń, przy wejściu do kościoła. Gdyby ktoś nie mógł Adorować w wyznaczonym czasie, to prosimy w dogodnej dla siebie porze…
  5. W przyszłą niedzielę o g.11.00, z okazji Dnia Sybiraka, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków w 84. rocznicę sowieckiego najazdu na Polskę i zsyłek na Sybir. Rozpocznie się przed kościołem modlitwą przy Obelisku Sybiraków i złożeniem wieńców oraz z wprowadzeniem Pocztów Sztandarowych do kościoła.
  6. W przyszłą, w 3-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę, bę-dą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  7. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy – Gościa Niedzielnego, a dzisiejsze wydanie jest szczególne, ponieważ nasza gazeta katolicka – Gość Niedzielny przeżywa jubileusz stu lat istnienia. Z tej okazji obecne wydanie liczy aż 100 stron, a w nim m.in.: sylwetki redaktorów, kulisy pracy redakcyjnej, niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.