Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXII niedziela zwykła.       03.09.2023r.

 

  1. Przeżywamy 22. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym oraz I-szą niedzielę września. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Ks. Biskup Ordynariusz Marek Mendyk skierował od 1.IX. do pracy duszpasterskiej w naszej Parafii ks. Artura Tomczaka, którego bardzo serdecznie witamy i życzymy wszelkich łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej w kapłańskiej posłudze pośród nas…
  3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro, 4.IX., oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. przed pójściem do Szkół rano o g. 8.00. Przed Mszą św., od g.7.30 okazja do spowiedzi św. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św.: dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców, aby dziękując za szczęśliwie przeżyte wakacje, prosić o Dary Ducha Św. oraz Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Później, o g.9.00 uroczysty apel i rozpoczęcie w Szkole Podstawowej – klasy od I do VI, a o g.11.00 w Sali Webera, w Rynku, dla uczniów klas VII i VIII oraz Liceum. W środę o g.17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP ; w piątek, 8.IX., święto Na-rodzenia NMP i po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W podwórzu Domu Zakonnego naszych Sióstr Elżbietanek, naprzeciw Poczty, powstało Muzeum – „Skarbiec Dusznik-Zdroju”, którego eksponaty są wiązane z historią naszego kurortu. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora tego Muzeum p.Dariusza Giemzy: duszniczan, przybyłych gości, kuracjuszy, czy też turystów. Muzeum jest czynne w środy i w niedziele od g.13.00 do 17.00. Zwiedzanie jest bezpłatne.
  5. Zachęcamy do lektury naszej gazety katolickiej – Gościa Niedzielnego, który jest do na-bycia przy wyjściu z kościoła. W obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Religia w szkole w oczy kole; Czas na kontrrewolucję matek; Felieton Franciszka Kucharczka na stronie 39 – Popyt na księdza.