XXII niedziela zwykła. 29.08.2021r.

1. Obecna, ostatnia niedziela sierpnia, jest 22. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W środę, 1.IX.; bardzo serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców na Mszę św. o g.8.00. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo, oraz Dary Ducha Świętego na nowy rok szkolny i katechetyczny. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św.
  3. We wrześniu, Msze św. w tygodniu, będą odprawiane także rano o g.7.00, a wieczorem o g.18.00.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: w środę przed Mszą św. wieczorną Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek św. Grzegorza Wielkiego, pap i dK.
  5. W piątek I-szy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. rano i wieczorem przed każdą Mszą św. Po wieczornej Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. – Odwiedziny Chorych w piątek wg stałego planu od g.9.00.
  6. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca, tradycyjnie przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. W przyszłą niedzielę, na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, w ramach Dnia Solidarności z Afgańczykami, biskup świdnicki zarządził zbiórkę do puszek połączoną z doroczną zbiórką na rzecz CARITAS diecezji świdnickiej. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań CARITAS na rzecz trzymiesięcznej interwencji humanitarnej pomocy dla ok. 1500 rodzin.
  8. W sobotę, 4.IX., po Mszy św. wieczornej ok. g.18.45, radca prawny, w świetlicy BARKA, będzie udzielał bezpłatnie porad w zakresie prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz informacji w kwestiach rodzinnych i spadkowych.
  9. W 3. niedzielę miesiąca sierpnia, na prace remontowe przy naszym kościele z ofiar złożonych na tacę: 4.773 zł; z ofiar w kopertach, w kancelarii, zakrystii, konto bankowe: 540 zł. W sumie wpłynęło: 5.313 zł. Serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary, dzięki którym możemy, wraz z otrzymywanymi dotacjami, realizować dalsze prace. – Obecnie już trwa ostatni etap remontu nawierzchni obejścia wokół kościoła od strony zakrystii przez położenie kamiennej, granitowej kostki. Ale jeszcze będzie możliwość w tym roku, bo dzięki kolejnej pozyskanej dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Na-rodowego, odnowienie dwóch ścian elewacji Kaplicy 14-stu Wspomożycieli.
  10. W ostatnim tygodniu w naszej parafii miał miejsce pogrzeb śp. Roman HORBANOWICZ, a jutro pogrzeb śp. Andrzeja ŚWIERCZ. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  11. Na zakończenie ogłoszeń, polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Czy Jezus chodzi do szkoły?; Jak obudzić olbrzyma?; Felieton Franciszka Kucharczaka – Naiwność nie miłość.