XXI niedziela zwykła. 27.08.2023r.

1. Obecna, ostatnia niedziela sierpnia, jest 21. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro wspomnienie św. Augustyna bpa i dK. Jutro o g.15.00 Nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawionych przez wiernych swoich próśb i Msza św. We wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w środę przed Mszą św. wieczorną Różaniec i Nowenna do MBNP. W piątek, 1.IX., I-szy piątek miesiąca – po Mszy św. o g.18.00 Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. Odwiedziny Chorych od g.10.00.
  3. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  4. Rozpoczęcie Roku szkolnego i katechetycznego będzie 04.IX., w poniedziałek. O g. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego: o Boże błogosław. oraz Dary Ducha Św. dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Bardzo serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców. Przed Mszą św. od g.7.30, będzie okazja do spowiedzi św.
  5. Do naszej Parafii został skierowany przez ks. Biskupa do współpracy ks. wikary – ks. Artur TOMCZAK, który oficjalnie przybędzie do nas i rozpocznie pracę od 01.IX. br.
  6. Tydzień temu, w 3. niedzielę miesiąca sierpnia, na prace remontowe przy naszym kościele z ofiar złożonych na tacę przekazano: 3.253 zł; z ofiar w kopertach, w kancelarii, zakrystii, konto bankowe: 1.250 zł. W sumie wpłynęło: 4.503 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, dzięki którym mamy tzw. „wkład własny”, i z otrzymywanymi dotacjami, możemy realizować dalsze prace.
  7. Na zakończenie ogłoszeń, polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Nie ma jak u Mamy; Krzyż nad jurtą; Z dzieckiem na łączach.