Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

     XX niedziela zwykła.      20.08.2023r.

 

  1. Obecna niedziela jest 20. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Piusa X pap.; we wtorek Najświętszej Maryi Panny, Królowej; w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Bartłomieja Ap.; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  3. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o g. 8.00 będzie brała udział Schola „Duchu Ogniu” z Parafii Ducha Świętego z Rudy Śląskiej, która też zaraz po tej Mszy św. wystąpi ze swoim programem.
  4. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  5. W związku z awarią, zamilkły dzwony i kuranty na wieży naszego kościoła. Obecnie firma, która montowała to urządzenie, wzięła je do naprawy.
  6. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP były zbierane ofiary do puszek dla poszkodowanych przez powódź w Słowenii. Z naszej Parafii przekazano ofiarę w kwocie 1.114 zł. Dziękujemy za przekazane wsparcie.
  7. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce pogrzeby: śp. Władysław KOLBUSZ; śp. Marian PUŁAWSKI i śp. Barbara URBANEK. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej Rodzinie składamy wyrazy naszego współczucia.
  8. Przy wyjściu z kościoła prosimy o nabywanie i lekturę naszej katolickiej gazety – Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Iskry na pograniczu; Kwiaty na pustyni; Produkt katolickopodobny.