Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIX niedziela zwykła. 13.08.2023r.

 

  1. Przeżywamy 19. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym,
  2. Jutro wspominamy św. Maksymiliana Marii Kolbego kapł. i męcz. We wtorek, 15.VIII., Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św., które będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. tradycyjne poświęcenie wianków, bukietów z kwiatów i ziół. Ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na budowę kościołów w naszej Diecezji Świdnickiej.
  3. Również 15.VIII., w 103 rocz. Bitwy Warszawskiej i tzw. „Cudu nad Wisłą”, przypada Święto Wojska Polskiego. Podczas Mszy św. o g.11.00, z udziałem pocztów sztandarowych, będziemy szczególnie modlić się w intencji Wojska, również z okresu Księstwa Warszawskiego: Ludwika Kijeńskiego i Teofila Stamirowskiego, których groby znajdują się przy naszym kościele.
  4. W środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek wspominamy św. Jacka kapł.; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W przyszłą niedzielę, jako 3-cią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  6. W związku z powodzią w Słowenii, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskup Stanisław Gądecki, ogłasza na 15.VIII. „Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią” i prosi o zorganizowanie zbiórki funduszy dla dotkniętych skutkami powodzi.
  7. W ostatnim tygodniu odbyły się w naszej Parafii pogrzeby: śp. Marka GARBACZ, a w Łężycach, śp. Aleksandry MŁOT. Natomiast w środę,16.VIII., odbędzie się pogrzeb śp. Władysława KOLBUSZ. Dusze naszych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  8. W przedsionku kościoła polecamy naszą gazetę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: O podsumowaniu Światowych Dni Młodzieży – wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczył papież Franciszek; Więcej niż Matka; Wielka podróż Małej Tereski.