Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XVIII niedziela zwykła. 01.08.2021r.

 

  1. W obecną, 18. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, przeżywamy I-szą niedzielę miesiąca i przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Od 1 do 8 sierpnia trwać będzie 18. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Wyruszy po Mszy św. o g.8.30 w Katedrze, pod hasłem słów: „SPE SALVI” – „Nadzieją zbawieni”. W serdecznej modlitwie wspierajmy naszych Pielgrzymów w ich drodze do tronu Matki Boskiej Częstochowskiej.
  3. Dzisiaj, 1.VIII., przypada 77. rocznica Powstania Warszawskiego. Na apel ks. bpa Marka Mendyka, o g.17.00 w hołdzie bohaterom, mają uderzyć kościelne dzwony naszej diecezji.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro dar Odpustu „Porcjunkuli” – odpust zupełny za nawiedzenie kościoła parafialnego i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”; w środę św. Jana Marii Vianneya, kapł., i przed wieczorną Mszą św. Różaniec oraz Nowenna do NBNP; w piątek święto Przemienienia Pańskiego i przed Mszą św., z racji I-go piątku, okazja do spowiedzi św., a po Mszy wystawienie Naj-świętszego Sakramentu z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego. – W piątek, odwiedziny Chorych od g.9.00 wg stałego planu.

  5. W sobotę, 7.VIII., po Mszy św. – ok. g.18.40, w świetlicy parafialnej BARKA, będą udzie-lane przez Radcę Prawnego bezpłatne porady w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego, karnego, oraz pomoc w tłumaczeniu pism urzędowych.
  6. Tydzień temu były zbierane ofiary dla Misjonarzy na zakup środków transportu tak bardzo potrzebnych do pracy w krajach misyjnych. Z naszej Parafii została przekazana uzbierana kwota, tj. 1.148 zł. Bóg zapłać w imieniu Misjonarzy! Natomiast dzisiaj można przekazać ofiarę do puszki w przedsionku kościoła, na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii. Pomoc organizuje Caritas Polska.
  7. Zapowiadane tydzień temu, na prośbę przedstawiciela z Urzędu Wojewódzkiego szczepie-nie przeciw COVID-19, nie odbędzie się przy kościele, ale w Klubie Seniora, ul.Orlicka 8, w godz. od 8.00 do 15.00 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, dla osób powyżej 18 roku życia. Po zaszczepieniu będą wydawane Unijne Certyfikaty zaszczepienia.
  8. Na koniec ogłoszeń prosimy o nabywanie naszej prasy katolickiej Gościa Niedzielnego przy wyjściu z kościoła, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Coraz większy głód; Czego uczy św. Jan Maria Vianney?; Anielska cierpliwość to za mało – o przyczynach braku młodych w Kościele.