XVII niedziela zwykła. 25.07.2021r.

1. Obecna, ostatnia niedziela lipca, jest 17. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: dzisiaj w Zieleńcu doroczny Odpust św.Anny o g.12.00, a jutro liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP; we wtorek, 27. dnia miesiąca o g.15.00 nabo-żeństwo do św. Jana II i Msza św. w intencji wcześniej złożonych do koszyczka próśb; w środę przed Mszą św. Różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Marty; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę św. Ignacego z Loyoli kapł.
  3. W przyszłą I-szą niedzielę sierpnia przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  4. Dzisiaj, na zakończenie 22. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia” po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki dla Misjonarzy na zakup środków transportu, tak bardzo potrzebnych w krajach misyjnych. Natomiast w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii – w przyszłą niedzielę, tj. 1.VIII, będą zbierane do puszek ofiary na ten cel.
  5. Przy naszym kościele trwają prace remontowe. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca, zostały złożone ofiary na tacę w kwocie: 3.911 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, w kancelarii, na konto bankowe Parafii razem: 1.950 zł. W sumie przekazana kwota to: 5.861 zł. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w realizacji prac remontowych.
  6. W ostatnim tygodniu odbył się w naszej Parafii pogrzeb śp. Heleny Surówka. Duszę zmarłej polecamy miłosierdziu Bożemu, a najbliższym wyrażamy nasze chrześcijańskie współczucie.
  7. W ostatnim czasie w Polsce i w Europie pojawiają się kolejne przypadki zakażeń wariantem Delta wirusa SARS-CoV-2, który rozprzestrzenia się łatwiej niż po-przednia mutacja. Na prośbę przedstawiciela Narodowego Programu Szczepień, w najbliższą niedzielę przed kościołem, będą prowadzone szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. By skorzystać z możliwości zaszczepienia w tym dniu, nie trzeba się wcześniej umawiać. Każda zaszczepiona osoba otrzyma Unijny Certyfikat Szczepienia, uprawniający między innymi do podróżowania za granicę bez konieczności wykonywania płatnych testów na obecność koronawirusa.
  8. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy, Gościa Niedzielnego przy wyjściu z kościoła na stoliczku, a ciekawe artykuły to: Nazywali go „Wojtyłą Afryki”; Bez odwrotu; Po pierwsze Konstytucja.