Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XVI niedziela zwykła. 18.07.2021r.

 

  1. Przeżywamy 16. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj, w 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Obecnie został zakończony kolejny etap prac z dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Warszawy przy remoncie wieży i części elewacji kościoła od strony zachodniej, od strony Rynku. Prosimy, aby podejść za wieżę kościoła, i zobaczyć jak będzie wyglądać elewacja kościoła. Z funduszu Parafii, zostało pięknie odnowione główne wejście do kościoła. Oczyszczono kamienne schody, założono nowe fugi oraz uzupełniono braki. Teraz mamy przystąpić do dalszego etapu prac związanych z dokończeniem obejścia wokół kościoła. Kosztorys tego zadania wynosi 128 tys. zł. Pomoc z Urzędu Miasta mamy zapewnioną na 60 tys. zł. Pozostałą kwotę – 68 tys. zł ma-my zapewnić z funduszu naszej Parafii.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie bł. Czesława, patrona Wrocławia; w środę przed wieczorną Mszą św. – Różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek, 22.VII., św. Marii Magdaleny – w Łężycach Odpust: Msza św. o g.16.00. W piątek św. Brygidy zak i Patronki Europy – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; W sobotę św. Kingi dz.
  4. W dniach od 18 do 25 lipca obchodzimy 22. Ogólnopolski Tydzień św.Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. Akcja misyjna MIVA Polska „Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km” ma na celu niesienie konkretnej pomocy pomocy polskim Misjonarzom w zakupie środków transportu: samochodów, busów, ambulansów, rowerów, motocykli, skuterów, wózków inwalidzkich… Ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji prosi, aby w przyszłą niedzielę, 25 lipca, po każdej Mszy św. zorganizować zbiórkę dobrowolnych ofiar do puszek na zakup środków transportu dla Misjonarzy, tak bardzo potrzebnych w ich pracy w niesieniu innym pomocy.
  5. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje Akcję Poboru Krwi: 20 lipca, we wtorek, w godzinach: od 10.00 d0 13.30 w nowym Klubie Seniora, ul. Orlicka 8, i serdecznie zaprasza wszystkich Krwiodawców i pełnoletnich mieszkańców oraz gości naszego miasta.
  6. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 3. pogrzeby: śp. Emilia SUSKA, Jadwiga SUSKA i Marcin BIELAK. Dusze zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, a najbliższej Rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. Prosimy w przedsionku kościoła o nabywanie naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Dzieci „gorszego Boga”; Misja zrodzona z wdzięczności; Pacjent Franciszek. – Natomiast na drugim stoliczku jest bezpłatny miesięcznik katolicki: W-Akcji.