XVI niedziela zwykła. 23.07.2023r.

1. Obecna niedziela jest 16. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym i jako 4. niedziela lipca, jest Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Akcja misyjna MIVA Polska „Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km” ma na celu niesienie konkretnej pomocy polskim Misjonarzom w zakupie środków transportu tak bardzo potrzebnych w pracy misyjnej. O tym też mówi okolicznościowy plakat w gablotce ogłoszeń. W przyszłą niedzielę, 30.VII, na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa, w przedsionku kościoła, będzie można przekazać do puszek ofiarę na ten szczytny cel po-mocy polskim Misjonarzom.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro Św. Kingi dz.; we wtorek św. Jakuba Ap. oraz św. Krzysztofa, Patrona Kierowców. Po Mszy św. we wtorek, będą pobłogosławione, poświęcone samochody na parkingu w podwórzu plebanii z wręczeniem okolicznościowych obrazków. Prosimy, aby samochody we wtorek ustawiać obok siebie pod odpowiednim kątem, z ukosa, w kierunku kościoła. W środę wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP i przed Mszą św. Różaniec oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek, w 27 dzień miesiąca, o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana II i Msza św. w intencji wcześniej złożonych próśb; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  4. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca, na prace remontowe przy kościele, zostały złożone ofiary na tacę w kwocie: 3.161 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, w kancelarii, na konto bankowe Parafii: 550 zł. W sumie przekazana kwota to: 3.711 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazywaną pomoc w realizacji prac remontowych. Obecnie już trwa kolejny etap remontu tylnej, północnej części elewacji kościoła.
  5. OO. Franciszkanie ze Zdroju, a konkretnie o. Mieczysław, organizuje pielgrzymkę do Medugorje od 16 do 24.IX. br. Szczegóły dla zainteresowanych są zamieszczone w przedsionku kościoła, w gablocie ogłoszeń CARITAS.
  6. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Kardynałowie Kościoła powszechnego; Tarcza chroniąca dzieci; Katastrofa na żądanie ślepców.