Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIV niedziela zwykła. 04.07.2021r.

 

 

  1. Przeżywamy 14. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, tradycyjnie przed każdą Mszą św., ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Do naszej Parafii na miejsce ks. Jakuba Górskiego, został skierowany przez ks. Biskupa, ks. Mariusz KUBIK, którego bardzo serdecznie witamy i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa oraz mocy Ducha Św. w posłudze duszpasterskiej i pracy katechetycznej w szkole.
  3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w środę o g.17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Jana z Dukli kapł; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  4. Msze św. w tygodniu, w lipcu i sierpniu, na czas wakacji i urlopów, są odprawiane tylko wieczorem o g.18.00.

  5. Serdecznie dziękujemy za udział tydzień temu w „Kiermaszu Ciast” zorganizowanym z okazji Odpustu parafialnego św. App Piotra i Pawła przez naszą Parafialną Grupę CARITAS, oraz Paniom, naszym gospodyniom, za upieczenie ciast. W sumie uzbierana kwota na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym i samotnym to 909 zł.

  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza prasa katolicka – Gość Niedzielny, którą serdecznie polecamy, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Religia zastępcza; Ta książka mnie ocaliła; Felieton Franciszka Kucharczaka – Wpływy przeciw wpływom.

  7. Na czas wakacji, urlopów, kuracji, życzymy wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom, dobrego wypoczynku, i prosimy o podtrzymywanie żywej łączności z Panem Bogiem przez modlitwę, oraz przez udział w niedzielnych Mszach św.