Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XII niedziela zwykła. 20.06.2021r.

 

  1. Przeżywamy 12. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu zapraszamy na g.18.00.

  2. Od 20.VI., a więc od dzisiaj, zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Kancelaria parafialna czynna już według stałego planu, tj. w środy od g.16.00 do 17.30, a w soboty: od g.9.00 do 10.30.

  3. Ofiary składane dzisiaj na tacę, w 3. niedzielę miesiąca, są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Ze względu na remont schodów przy wejściu do kościoła, prosimy o uważne wchodzenie, czy też schodzenie.

  4. W domu parafialnym, na plebanii, nastąpiła awaria kotła – pieca od centralnego ogrzewania i wody. Trzeba będzie wymienić na nowy. Obecnie jest realizowany projekt i pozwolenie na zamontowanie ogrzewania na gaz.

  5. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro NMP Przyczyny Naszej Radości w naszym sanktuarium Maryjnym na Górze Iglicznej koło Międzygórza; w środę, 23.VI., Dzień Ojca. Naszym Tatusiom życzymy Bożego błogosławieństwa, a zmarłym – nieba. Przed wieczorną Mszą św. – różaniec; w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

  6. W piątek, 25.VI., zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na g.8.00, przed rozdaniem świadectw: dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców. Będziemy dziękować Panu Bogu za ten czas nauki, pomimo tak wielkich trudności, że dało się w miarę możliwości realizować edukację.

  7. Nasz Parafialny Zespół CARITAS z okazji Odpustu św.App Piotra i Pawła organizuje Kiermasz Ciast w przyszłą niedzielę po Mszach św. w godz. od 8.45 do g.13.00. Dochód będzie przeznaczony na pomoc dla osób niepełnosprawnych i samotnych. W związku z tym, prosimy o pomoc nasze Panie Gospodynie o upieczenie ciast, które można przynosić w sobotę, 26.VI., do świetlicy BARKA w godz. od 16.30 do 17.30.

  8. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Sałamacha z Doliny. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a duszę zmarłej polecamy Bożemu miłosierdziu.

  9. Przy wyjściu z kościoła, czy też w zakrystii, jest do nabycia nasza prasa – Gość Nie-dzielny, a w dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Życie warte przeżycia; Drzwi ciągle otwarte – o tym, że Bóg nigdy nikogo nie przekreśla; Kiedy matka nie poznaje – o demencji osób starszych.

– W dzisiejszym wydaniu Gościa jest dodatek w postaci Litanii do św. Józefa z nowymi

wezwaniami….