Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

X niedziela zwykła. 11.06.2023r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj 10. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedziele na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
  2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym czasie, na koniec wieczornej Mszy św., są procesje eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie Oktawy, zgodnie z tradycją, będą poświęcone wianki zrobione przez Wiernych.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro bł. Władysława Błądzińskiego kapł i męcz. z obozu Gross-Rosen; we wtorek św.Antoniego z Padwy kapł. i dK.; w środę bł. Michała Kozala bpa i męcz.; w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a sobotę wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  4. W przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  5. Tydzień temu były zbierane ofiary na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Z naszej Parafii przekazaliśmy uzbieraną kwotę, tj. 332 zł. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
  6. W przedsionku kościoła polecamy naszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły: Agonia świata chrześcijańskiego? – o rewolucjach, zmianach, powrocie do pogańskiego myślenia; Chleb nasz powszedni – o co się modlimy się, wypowiadając słowa: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”?; Felieton Franciszka Kucharczaka – Przeszkoda gadżetu.