Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXI niedziela zwykła.  23.08.2020r.

  1. Dzisiaj przypada 21. niedziela zwykła w roku liturgicznym.

  2. W tym tygodniu wspominać i przeżywać będziemy: jutro św. Bartłomieja Ap; w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej – przed wieczorną Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek wspomnienie św. Moniki i w 27. dzień miesiąca o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach. Prosimy o przekazywanie swoich próśb do koszyczka na bocznym ołtarzu, w intencji których zostanie odprawiona Msza św.; W piątek św. Augustyna bpa i dK – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

  3. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę zostały przeznaczone na prace remontowe przy kościele. W sumie przekazana ofiara to: 3.108 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, w kancelarii, na konto bankowe razem: 2.330 zł. W sumie wpłynęło: 5.438 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i okazywaną pomoc. Natomiast złożone ty-dzień temu ofiary do puszek na pomoc dla Bejrutu, z naszej Parafii przekazana kwota to 3.229 zł. Także serdeczne Bóg zapłać za to wsparcie dla cierpiącego Libanu.

  4. Bardzo dziękujemy paniom, które systematycznie sprzątają i dezynfekują kościół wg zasad i wymogów sanitarnych związanych trwająca pandemią koronawirusa. Prosimy też wszystkie osoby o przestrzeganie tychże zasad.

  5. Przy wyjściu z kościoła, na stoliczku, polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu jest bezpłatny dodatek: Narodziny Solidarności – 40. Rocznica Strajków we Wrocławiu oraz koperta z Nowenną do św. Szarbela, z modlitwą o uproszenie łask i z olejem św. Szarbela. – Gdyby ktoś nie nabywał Gościa Niedzielnego, to na bocznych ołtarzach są do wzięcia sobie tylko same obrazki św. Szarbela z modlitwą o uproszenie łask.