Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Wizytacja Pasterska przeprowadzona przez JE ks. bpa Adama Bałabucha – Biskupa Pomocniczego Diecezji Świdnickiej odbyła się w dniach 25. i 27. października 2019. Ksiądz Biskup odwiedził w ramach wizytacji Miejski Zespół Szkół w Dusznikach Zdroju, Przedszkole, Siostry Elżbietanki i Urząd Miasta. Spotkał się także z poszczególnymi grupami parafialnymi – Caritas, Róże Żywego Różańca, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Wikariusz Generalny naszej Diecezji sprawował w Łężycach Mszę świętą i spotkał się z mieszkańcami naszej filii. Podczas nabożeństwa na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej modliliśmy się razem z Biskupem za zmarłych.

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do przyjęcia tak ważnego gościa i podjęli Go przy wspólnym stole zarówno tym Eucharystycznym jak i doczesnym. Zapraszam do krótkiej relacji zdjęciowej, udostępnionej nam przez Sekretarza ks. biskupa, pana Stanisława.

Księdzu Biskupowi życzę wielu darów Ducha Świętego w posłudze pasterskiej a wiernych parafii zachęcam do codziennej modlitewnej pamięci za Jego Ekscelencję.

ks. proboszcz Zbigniew Wichrowicz