Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Pielgrzymka: POLA LEDNICKIE – OSTRÓW LEDNICKI – GNIEZNO – TORUŃ – STRZELNO – LICHEŃ

26-27.IV.2024r.

Cena: 830 zł (w tym bilety wstępu 140 zł)    KONTAKT: KS. ARTUR TOMCZAK: 572 690 298                a_tomczak29@wp.pl przy zapisach zaliczka 400 zł

 

DZIEŃ 1 – POLA LEDNICKIE – OSTRÓW LEDNICKI – GNIEZNO

Wyjazd z Dusznik Zdrój o godz. 6.00, przejazd na POLA LEDNICKIE, gdzie odbywają się coroczne spotkania młodzieży i znajduje się Brama-Ryba. Następnie przeprawa promem na wyspę OSTRÓW LEDNICKI, zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów: pozostałości grodu, pallatium i kaplicy z X w. – domniemane miejsce chrztu Mieszka I. Przejazd do GNIEZNA, wizyta w Katedrze z Drzwiami Gnieźnieńskimi – bezcenne dzieło sztuki romańskiej z XII wieku, przedstawiające sceny z życia św. Wojciecha. Znajduję się tam również srebrna trumna z relikwiami św. Wojciecha, Muzeum Początków Państwa Polskiego, spacer po starówce miasta. Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – TORUŃ – STRZELNO – LICHEŃ

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do TORUNIA, spacer po średniowiecznym historycznym Centrum Miasta wpisanego na Listę UNESCO: Kościół Mariacki, Ratusz Staromiejski z zew., Dwór Artusa z zew., Piernikowa Aleja Gwiazd, Kamienica Pod Gwiazdą, pomnik Kopernika, Flisak, następnie Dom Kopernika (z zewnątrz), Krzywa Wieża, zespół murów obronnych, Droga Królewska, Ruiny Toruńskiego Zamku Krzyżackiego (z zewnątrz, które są pozostałościami po pierwszej i jednocześnie najstarszej warowni krzyżackiej na terenie Ziemi Chełmińskiej. Przejazd do STRZELNA, wizyta w Rotundzie św. Prokopa – jest jedną z najciekawszych budowli romańskich w Polsce. Następnie przejazd do LICHENIA -SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI jest ośrodkiem kultu maryjnego o znaczeniu ogólnopolskim i międzynarodowym, a tradycja pielgrzymowania do tego miejsca sięga połowy XIX stulecia. Pierwsze objawienia Maryjne w okolicy Lichenia miały miejsce w Lesie Grąblińskim. Kościół św. Doroty przez 150 lat był głównym kościołem sanktuarium. Zbudowana na Jubileusz 2000 roku Bazylika licheńska jest największym kościołem w Polsce. W centralnej części sanktuarium wznosi się na wysokość 25 metrów Golgota. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju: Bazylika Najświętszej Marii Panny Licheńskiej z Cudownym Obrazem Matki Bożej, kościół św. Doroty, grobowce wizjonerów, kaplica św. Krzyża.

Wyjazd powrotny…  Przyjazd na miejsce zbiórki w godz. wieczorno-nocnych.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem 1 nocleg w Domu Pielgrzyma o standardzie 3* pokoje 2,3 os. z łazienkami 1 śniadanie w hotelu 1 obiadokolacja opieka Pilota Ubezpieczenie NNW Opłata TFGi TFP

bilety wstępu: prom w dwie strony, muzeum Ostrów Lednicki, Katedra Gnieźnieńska, Kościół Mariacki, Rotunda Św. Prokopa, Sanktuarium w Licheniu, przewodnika lokalnego w Toruniu zestaw audio-guide UWAGI: Kolejność zwiedzania ustala pilot.

Konto do wpłat: 78 1090 2369 0000 0001 1118 7196 w tytule: Imię i nazwisko pielgrzyma.