Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

1. Obecna 7. niedziela wielkanocna jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o g.17.30 z Nowenną do Ducha Św., ponieważ w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa majowe na g.18.00.
3. We wtorek wspominamy św. Filipa Nereusza kapł. i przeżywać będziemy Dzień Matki; w środę, 27.V., o g.15.00 nabożeństwo do św.Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem złożonych próśb i Msza św. w tychże intencjach; w piątek wspomnie-nie św. Urszuli Ledóchowskiej dz.
4. Zwykle w Uroczystość Zesłania Ducha Św. w naszej Parafii odbywa się Uroczystość I-szej Komunii św., ale ze względu na panującą pandemię koronowirusa zostaje prze-niesiona na 20.IX., a u OO. Franciszkanów na Zdroju na 27.IX. Natomiast nie wiemy jeszcze, kiedy będzie bierzmowanie w Dekanacie Kudowa-Zdrój.
5. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła, dezynfekcję jak i za ofiary przekazywane na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele.
6. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca zostały złożone ofiary na tacę, na realizację prac remontowych przy kościele. Wpłynęło z tacy: 2.331 zł; z ofiar w kopertach, w zakrystii, czy w kancelarii: 3.140 zł. Na konto bankowe Parafii: 1.230 zł. W sumie: 6.701 zł. Bardzo dziękujemy za przekazywane ofiary – Bóg zapłać! Niestety, na ten rok, po złożeniu wniosku na dokończenie remontu wieży, nie otrzymaliśmy dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Też nie otrzymamy w tym roku pomocy z Urzędu Miasta. Jednak obecnie jest realizowany projekt na rozbiórkę dawnej kotłowni i komina na dachu kościoła oraz projekt nowej toalety przykościelnej, jak i schodów do bocznej, środkowej kaplicy kościoła i do zakrystii. Do realizacji tych projektów, rozbiórek, położenia schodów i dalszej, kamiennej nawierzchni obejścia wokół kościoła oraz nowej toalety, musimy mieć wkład własny.
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszło do wieczności aż 5 osób: śp. Irena Kierpiec; śp. Ryszard Dutczak; śp. Edmund Fronczak; śp. Andrzej Giełbutowicz i śp. Regina Błasiak. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
8. Prosimy o nabywanie naszej gazety Gościa Niedzielnego, i polecamy ciekawe arty-kuły: Jakie znaki poprzedzą paruzję – powtórne przyjście Chrystusa?; Czy górnośląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników? – W dzisiejszym wydaniu jest specjalny dodatek: Kto ratuje jedno życie… – o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.