Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XX niedziela zwykła. 16.08.2020r.

  1. Przeżywamy 20. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i 3-cią niedzielę miesiąca. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Natomiast przy wyjściu z kościoła, odpowiadając na apel Episkopatu Polski, są zbierane do puszek ofiary na pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu, w Libanie.

  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Jacka, kapł; w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Bernarda opata i dK; w piątek św. Piusa X pap. i po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę NMP Królowej.

  3. W sobotę, 22.VIII., Wspólnota „Dom Boży” wraz ks. Jakubem zapraszają na „Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa”. Zaraz po Mszy św., od ok.18.45, wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do g.20.00.

  4. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce dwa pogrzeby. Zmarł śp. Kacper FIREK oraz śp. Piotr JABŁOŃSKI. Zmarłych polecamy w naszej modlitwie Miłosierdziu Bożemu, a najbliższej Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

  5. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje Akcję Poboru Krwi w Urzędzie Miasta we wtorek – 18.VIII. w godz. od 10.00 do 13.30 i serdecznie zaprasza wszystkich Krwiodawców i pełnoletnich mieszkańców oraz Gości naszego miasta.

  6. Na zakończenie ogłoszeń polecamy naszą gazetę – Gościa Niedzielnego i cieka-we artykuły: Kiedy Pan Bóg kule nosi – skąd pewność, że Cud nad Wisłą to cud?; Ciemne noce Libanu – o sytuacji i skutkach wybuchu w bejruckim porcie; Felieton Franciszka Kucharczaka – Kościół z Głową.