Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

  1. W obecną, 18. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, przeżywamy I-szą niedzielę miesiąca i przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek św. Jana Marii Vianneya, kapł.; w środę przed wieczorną Mszą św. Różaniec i Nowenna do NBNP; w czwartek święto Przemienienia Pańskiego; w piątek, I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od g.9.00 wg stałego planu, a po Mszy św. wieczorem, Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę wspomnienie św. Dominika kapł.

  3. Tydzień temu były zbierane ofiary dla Misjonarzy na zakup środków transportu tak bardzo potrzebnych do pracy w krajach misyjnych. Z naszej Parafii została przekazana uzbierana kwota, tj. 1.086 zł. Bóg zapłać w imieniu Misjonarzy!  Natomiast w przyszłą niedzielę, zgodnie z zarządzeniem Kurii Biskupiej, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

  4. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce dwa pogrzeby: śp. Józef Borszowski i śp. Adam Ożóg, których dusze polecamy miłosierdziu Bożemu, a najbliższym składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

  5. Polecamy naszą prasę katolicką Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Katedra jak świat – kiedy płonie katedra, to tak jakby płonął cały świat; Siła naszej pamięci – o potrzebie pa-mięci sierpniowych rocznic; Między ołtarzem a sądem – czy powtórne zawarcie małżeństwa w Kościele oznacza, że Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa?