Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

  1. Obecna, ostatnia niedziela lipca, jest 17. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.

  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: dzisiaj w Zie-leńcu doroczny Odpust św.Anny o g.12.00; jutro, 27. dnia miesiąca o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana II i Msza św. w intencji przedstawionych wcześniej do koszycka próśb; w środę św. Marty – przed Mszą św. o 17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek św. Ignacego z Loyoli kapł i po Mszy św.- Koronka do Miło- sierdzia Bożego; w sobotę – 1.VIII., św. Alfonsa Marii Liguoriego bpa i 76. rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego; w przyszłą niedzielę dar Odpustu „Porcjun-kuli”: Odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmó-wienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

  3. W przyszłą I-szą niedzielę sierpnia przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

  4. W piątek, 31.VII., rozpocznie się Piesza Pielgrzymka z naszej Diecezji Świ-dnickiej na Jasną Górę i trwać będzie do 9.VIII. – niestety w wymiarze tylko sym-bolicznym ze względu na panującą pandemię. Prosimy o modlitwę w intencji na-szych pielgrzymów.

  5. Dzisiaj, na zakończenie 21. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek dla Misjonarzy na zakup środków transpor-tu, tak bardzo potrzebnych w krajach misyjnych.

  6. Przy naszym kościele trwają prace remontowe. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca zostały złożone ofiary na tacę w kwocie: 2.106 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, w kancelarii, czy na konto bankowe Parafii parafii: 2.250 zł. W sumie przekazana kwota to: 4.356 zł. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc w realizacji prac remontowych. Obecnie przygotowujemy się do remontu tylko jednej, frontowej ściany wieży kościoła.

  7. We wtorek, 28.07., o g.12.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika upamię-tniającego 40. rocznicę strajków w Zakładach Elektroniki Motoryzacyjnej w Du-sznikach-Zdroju przy bramie Zakładu na ul. Sudeckiej 14.

  8. W sobotę, 1.VIII., po Mszy św. w kościele w świetlicy „Barka” ok. g.18.45 będą udzielane bezpłatne porady prawne przez radcę, p.Przemysława Kulisa w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego, karnego, czy też informacje w kwestach rodzinnych, spadkowych.

  9. W ostatnim tygodniu zmarli: Emilian CZADERNA i Józef BORSZOWSKI, których dusze polecamy miłosierdziu Bożemu, a najbliższym wyrażamy nasze chrześcijańskie współczucie.

  10. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy, Gościa Niedzielnego przy wyjściu z kościoła na stoliczku, czy też w zakrystii i ciekawe artykuły: Superbabcia – o św. Annie, matce Maryi i babci Syna Bożego; o kolejnej odsłonie cyklu wakacyjnego – tym razem o sanktuarium Matki bożej Kodeńskiej; felieton Franciszka Kuchar-czaka – Żenujące bycie sobą.