Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

  1. Przeżywamy 16. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

  2. Dzisiaj, w 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.

  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro wspomnienie bł. Czesława, patrona Wrocławia. W środę, 22.VII., Św. Marii Magdaleny – w Łężycach odpust o g.16.00, i racji Odpustu, Kancelaria Parafialna w środę będzie W Dusznikach, w środę, przed wieczorną Mszą św. – Różaniec i Nowenna do MBNP. W czwartek św. Brygidy zakonnicy i Patronki Europy. W piątek św. Kingi dziewicy – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców. Wszystkim solenizantom a także jubilatom składamy jak najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

  4. W dniach od 19 do 26 lipca obchodzimy 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Akcja misyjna MIVA Polska „Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km” ma na celu niesienie konkretnej pomocy polskim Misjonarzom w zakupie środków transportu: samochodów, busów, ambulansów, rowerów, motocykli, skuterów, wózków inwalidzkich…  bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji prosi, aby w przyszłą niedzielę, 26 lipca, po każdej Mszy św. zorganizować zbiórkę dobrowolnych ofiar do puszek na zakup środków transportu dla Misjonarzy, tak bardzo potrzebnych w ich pracy w niesieniu pomocy innym.

  5. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 2. pogrzeby: śp. Jerzy SUSKI oraz śp. Jarosław RZOŃCA. Dusze zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, a najbliższej Rodzinie wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.

  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Ogród niezniszczalny – Karmel to góra na którą można wejść nie tylko fizycznie. Zakochana po uszy – Maria z Magdali.

  7. Wszystkim parafianom, gościom, kuracjuszom i urlopowiczom życzymy błogosławionego nowego tygodnia.