Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

  1. Obecna niedziela jest 15. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę św. Bonawentury, bpa i dK – przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; we czwartek NMP z Góry Karmel; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkim obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu: urodziny, imieniny… życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności…
  3. W przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  4. W minionym tygodniu miał miejsce pogrzeb śp. Janiny Kamińskiej, która przeżyła 98 lat. Jej duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  5. Zachęcamy do nabywania przy wyjściu z kościoła, czy w zakrystii naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu polecamy artykuły: Miłość osądzona – czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia?; Opiekun na czas burzy – 150 lat temu papież powierzył Kościół opiece św. Józefa, dzisiaj Kościół w Polsce chce zrobić to samo; Sanktuarium maryjne w Charłupi – kolejny przystanek na trasie wakacyjnego cyklu „Nie ma jak u Mamy”. Serdecznie polecamy nasza prasę!
  6. Na czas wakacyjnego wypoczynku, urlopów, kuracji życzymy Wszystkim wszelkiej pomyślności, Bożej opieki i Matki Najświętszej oraz swoich Patronów…