Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

  1. Przeżywamy 14. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, tradycyjnie przed każdą Mszą św., ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Do naszej Parafii został skierowany przez ks. Biskupa wikary, ks. Jakub Górski, którego serdecznie witamy i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa oraz mocy Ducha Św. w posłudze duszpasterskiej na nowej placówce, oraz dobrego zdrowia na każdy dzień.
  3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro bł. Marii Teresy Ledóchow-skiej; w środę św. Jana z Dukli kapł. – o g.17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP; w pią-tek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę św. Benedykta opata, Pa-trona Europy. Wszystkim osobom przeżywającym swoje uroczystości składamy jak najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa!
  4. Serdecznie dziękujemy za udział tydzień temu w „Kiermaszu Ciast” zorganizowanym z okazji Odpustu parafialnego św.App Piotra i Pawła przez naszą Parafialną Grupę CARI-TAS, oraz Paniom, naszym gospodyniom, za upieczenie ciast. W sumie uzbierana kwota na rzecz remontu ścian świetlicy BARKA to 710 zł. Również dziękujemy Ratownikom dusznickiego Pogotowia Ratunkowego za przekazanie swojego materialnego wsparcia na remont świetlicy.
  5. Na czas wakacji, urlopów, kuracji życzymy wszystkim dobrego, udanego wypoczynku, i prosimy o podtrzymywanie żywej łączności z Panem Bogiem przez modlitwę oraz przez udział w niedzielnych i świątecznych Mszach św.
  6. Na koniec ogłoszeń polecamy naszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, i ciekawe ar-tykuły: Zaradź niedowiarstwu! – o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz szansą na jej pogłębienie; Bracia – o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów; Miód na serce – o bazylice w Leżajsku.