Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

1. Obecna niedziela jest 13. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj i jutro o g. 17.30, a we wtorek, po Mszy św. o g.18.00 – zakończenie.
2. Dzisiaj od g.8.00 do 13.00, nasza Parafialna Grupa Charytatywna CARITAS w ramach Jarmarku św.App Piotra i Pawła, zorganizowała przy kościele „Kiermasz Ciast”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont zawilgoconych ścian świetlicy BARKA.
3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro wielkie wydarzenie – imieniny naszej Parafii, doroczny Odpust św. App Piotra i Pawła, naszych Patronów. Msze św. będą odprawiane rano o g. 8.00; główna Msza św. – suma odpustowa o g.12.00 z udziałem zaproszonych księży z Dekanatu. Głównym celebransem będzie i Słowo Boże wygłosi o. Patryk z Zieleńca. Msza św. wieczorem o g.18.00. Składka jutro na tacę, jako tzw. „Świętopietrze”, jest przeznaczona dla Stolicy Apostolskiej. Bardzo serdecznie wszystkich Parafian i przybyłych Gości zapraszamy na tę Uroczystość! W środę przed Mszą św. o g.17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek święto św.Tomasza Ap i zaraz po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. W piątek, 3.VII., z racji I-go piątku miesiąca odwiedziny Chorych od g.9.00. Przed Mszą św. od g.17.30 do okazja do spowiedzi św. I-szo piątkowej
5. Po Mszy św. w sobotę – ok. g.18.45, Radca prawny w świetlicy parafialnej BARKA, będzie udzielał bezpłatnie porad osobom potrzebującym, a znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego i karnego, jak i bliższych informacji w kwestiach rodzinnych, spadkowych.
6. W przyszłą I-szą niedzielę lipca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
7. Przypominamy, że w LIPCU i w SIERPNIU – na czas wakacji i urlopów, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o g.18.00. W niedziele bez zmian: o g.8.00; 10.30; 12.00 i 18.00. Urzędowanie Kancelarii parafialnej bez zmian: w środy od g.16.00 do 17.30 i w soboty: od g.9.00 do 10.30.
8. Tydzień temu, w III-ią niedzielę miesiąca były zbierane ofiary na prace remontowe przy kościele. Z tacy wpłynęło: 3.312 zł; z ofiar w kopertach na tacę, w zakrystii czy w kancelarii: 3.170 zł: w sumie 6.482 zł. Serdeczne Bóg zapałać za przekazane fundusze!
9. Również tydzień temu po każdej Mszy św. o. Dariusz kwestował na rzecz misji oraz na rozwój kultu błogosławionych polskich męczenników z Peru: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. O.Dariusz prosił, aby bardzo serdecznie podziękować za dar duchowy – modlitwę, oraz za dar materialny – ofiary pieniężne. W sumie przekazana kwota wraz ze sprzedażą książek, różańców, pamiątek… to: 5.067 zł i 50 euro. Bóg zapłać za to wsparcie w imieniu o. Dariusza!
10. Decyzją ks. bpa Adama Bałabucha, nasz ks. wikary Maciej Sroczyński z dniem 1.VII. zostaje przeniesiony do pracy duszpasterskiej w Parafii pw. św.Barbary w Walimiu. Na miejsce ks.Macieja został powołany ks. Jakub Górski. Pożegnanie i podziękowanie za pracę w naszej Parafii ks.Maciejowi, będzie podczas Mszy św. we wtorek, 30.VI., o g.18.00.
11. Na koniec ogłoszeń prosimy o nabywanie naszej prasy katolickiej Gościa Niedzielnego. A w dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Pokolenie COVID-19 – o tym, że wiele osób deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę lub pomogła odnaleźć Boga; Świadectwo z krwawym paskiem – o tym, że męczennicy dali świadectwo swojej wiary i w najbardziej radykalny sposób oddali chwałę Bogu; Felieton p.Franciszka Kucharczaka – Nabieranie na gadanie.