Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

1. Obecna niedziela jest 12. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
2. Ofiary składane dzisiaj na tacę, w 3. niedzielę miesiąca, są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
3. W naszej Parafii gościmy o.Dariusza Gaczyńskiego, który na każdej Mszy św. głosi okolicznościowe Słowo Boże, a przy wyjściu z kościoła kwestuje i rozprowadza piękne pamiątki na rzecz misji oraz na rozwój kultu błogosławionych naszych męczenników z Pariacoto, w Peru: o.Michała Tomaszka i o.Zbigniewa Strzałkowskiego


4. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek, 23.VI.,Dzień Ojca. Naszym Tatusiom życzymy Bożego błogosławieństwa, a zmarłym – nieba; w środę Uroczystość Narodzenia św.Jana Chrzciciela i różaniec przed Mszą św.; W sobotę, 27- go, tradycyjnie w tym dniu danego miesiąca o pół godziny wcześniej niż zwykle – bo o g.14.30, odbędzie się nabożeństwo do św.Jana Pawła II: zostaną odczytane prośby, które prosimy o składanie do koszyczka przy relikwiach na bocznym ołtarzu, i będzie odprawiona Msza św. w intencji tychże zanoszonych próśb przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
5. W tym roku Jarmark św.App Piotra i Pawła nie odbędzie się, ponieważ nie zostały przyznane na ten rok żadne środki z Urzędu Miasta na rzecz działalności Parafialnej Grupy CARITAS. Aby jednak zaakcentować i kontynuować tę tradycję, zostanie zorganizowany Kiermasz Ciast w przyszłą niedzielę w godz. od 8.00 do g.13.00. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na remont zawilgoconych ścian w świetlicy Parafialnej BARKA. Koszt przeprowadzenia osuszenia ścian, ich impregnacji specjalnymi środkami i otynkowania specjalną zaprawą wynosi 12 tys. zł. Aby dalej kontynuować te prace, potrzebna jest każda pomoc, chociażby poprzez udział za tydzień w Jarmarkowym kiermaszu. Zatem wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Jarmarku, a nasze Panie gospodynie prosimy o przekazanie na ten Kiermasz swoich domowych wypieków w sobotę, 27.VI., w godz. od 18.00 do 19.00 przed świetlicą BARKA.
6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Będziemy dziękować Panu Bogu za ten czas nauki, pomimo tak wielkich trudności, że dało się w miarę możliwości realizować naukę, i miejmy nadzieję, że jednak wszystko, z Bożą pomocą, powróci do normalnych warunków życia, pracy i nauki.
7. W tygodniu zmarła śp. Joanna Osmulska, która przeżyła 94 lata, a której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Składamy najbliższym wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a duszę zmarłej polecamy Bożemu miłosierdziu.
8. Przy wyjściu z kościoła, czy też w zakrystii, jest do nabycia nasza prasa – Gość Niedzielny, a w dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: O praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie; Wyjątkowa misja – kim jesteś, jeśli nie stajesz w obronie tego, w co wierzysz?; Felieton Franciszka Kucharczaka – Boże kwiatki.