Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

1. Przeżywamy 11. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzisiaj na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: w środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego zak., i o g.17.30 Różaniec, tradycyjnie prowadzony przez przedstawicielki z poszczególnych Kół Żywego Różańca; w czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała pobłogosławienie wianków; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, i NIE będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
4. W przyszłą niedzielę, 21.VI., będziemy gościć w naszej Parafii o.Dariusza Gaczyńskigo, franciszkanina, pochodzącego ze Złotna. Wygłosi On okolicznościowe kazania o bł. o.Michale Tomaszku i bł. o.Zbigniewie Strzałkowskim, którzy ponieśli śmierć męczeńską w Pariacoto, w Peru. Po Mszach św. o.Dariusz będzie kwestował przy wyjściu z kościoła na rzecz misji i rozwój kultu męczenników.
5. Przyszła niedziela jako 3. w miesiącu, będzie niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na prace związane z remontem elewacji wieży. Otrzymaliśmy na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego, z Wrocławia, w kwocie 35 tys. zł. Żeby nie stracić tej dotacji, zwróciliśmy się do Pana Burmistrza i Rady naszego miasta, aby w 1/3 ogólnej wyceny, pomóc nam w remoncie przedniej ściany wieży kościoła. Pozostała kwota tego remontu będzie pokryta ze środków własnych, z Parafii.
6. W minionym tygodniu w piątek, miał miejsce pogrzeb – zmarła w wieku 83 lat S.Teofania Szlęk, elżbietanka, która w Dusznikach przebywała przez 9 lat. Wspólnocie Zakonnej jak i rodzinie S.Teofanii wyrażamy nasze współczucie, a duszę zmarłej Siostry polecamy Bożemu miłosierdziu.
7. Polecamy naszą gazetę katolicką – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu arty-kuły: Naprawdę Bóg, naprawdę Pokarm – o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie; Niżej już się nie uda – uznanie cudu za wstawiennictwem Karola de Foucauld w 100. rocznicę jego śmierci.