Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VI niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej. 28.03.2021r.

 

 

 1. Obecna Niedziela Palmowa-Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień. Powracamy do letniego porządku odprawiania Mszy św., a więc w tygodniu rano o g.7.00, a wieczorem o g.18.00. Na 0,5 godz. przed każdą Mszą św. jest okazja do Spowiedzi św.
 2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g.17.00. Wieczorna Msza św. o g.18.00.
 3. W Wielką Środę, przed Mszą św. – Różaniec o g.17.30 i Nowenna do MBNP.
 4. W Wielki Czwartek Msza św. tylko o g.18.00. Po obrzędzie Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Adoracji, tzw. „Ciemnicy”. Adoracja w Wielki Czwartek do g.19.30.
 5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy tzw. „Ciemnicy” rozpocznie się od g.12.00 i trwać będzie do liturgii Wielkiego Piątku. O g.17.30 Droga Krzyżowa. O g.18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Podczas adoracji Krzyża – nie będzie ucałowania, tylko oddanie pokłonu. Po liturgii, Najświętszy Sakrament w monstrancji będzie przeniesiony do Bożego Grobu, gdzie Adoracja trwać będzie do g.20.00.
 6. Odwiedziny Chorych w Wielki Piątek od g.9.00 tylko na zgłoszenie. Prosimy zatem o zgłaszanie Chorych w zakrystii, czy też telefonicznie.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielką Sobotę przy Bożym Grobie od g.10.00, i trwać będzie do wieczornych obrzędów Wigilii Paschalnej, do g.18.00. Liturgia w Wielką Sobotę rozpocznie się w przedsionku kościoła.
 8. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów – tzw. „święconki” będzie odbywało się na zewnątrz kościoła – na placu przykościelnym i wokół kościoła z zachowaniem odpowiedniej odległości od siebie o godz.: 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. W Złotnie o g.11.00 na placu przed Świetlicą; w Łężycach o g.11.30 na alejkach, w dojściu do kościoła z zachowaniem odpowiedniej, bezpiecznej odległości od siebie.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, rezurekcja rano o g.6.00 z procesją wewnątrz kościoła. Zmiana Tajemnic dla Kół Żywego Różańca odbędzie się 11.IV., w II-gą Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego.
 10. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabywać palemki i świece – paschaliki na stół wielkanocny. Również jest kolejne wydanie naszej gazety Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Rekolekcje Wielkopostne – kolejny odcinek: Pan Jezus złożony do grobu; Triduum Paschalne; Po co Bogu cierpienie.
 11. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji ustania pandemii koronawirusa, także w intencji chorych, zakażonych; za lekarzy, cały personel i osoby zaangażowane w niesienie pomocy potrzebującym… Prosimy także o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z panującą pandemią…