Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VI Niedziela Wielkanocna. 17.05.2020r.

1. Obecna, 6. niedziela wielkanocna jest 3. niedzielą w miesiącu i ofiary składane na tacę są przeznaczone na kontynuację prac remontowych przy naszym kościele.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: dzisiaj na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
3. Jutro, 18.V., będziemy oficjalnie wspominać 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, a dzisiaj wysłuchaliśmy z tej racji okolicznościowego Listu Episkopatu Polski.
4. W poniedziałek, wtorek i środę trwać będą Kwartalne dni modlitw o urodzaje.
5. W środę, o g.17.30 różaniec przed Mszą św. prowadzony przez przedstawicielkę z kolejnej Róży. Bardzo serdecznie prosimy i zachęcamy, aby chętne osoby zechciały zgłosić się i należeć do Koła Żywego Różańca, ponieważ do pełnych składów ma być po 20. osób. Obecnie do tych naszych 4. Kół brakuje nawet po kilka osób.
6. W czwartek wspominamy św. Jana Nepomucena kapł. i m; w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
7. W środy jest już czynna wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych prowadzona przez naszą Parafialną Grupę CARITAS w godz. od 16.00 do 16.30. W sprawach nagłych jest możliwość umówienia się telefonicznie.
8. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje Wyjazdową Akcje poboru Krwi, która odbędzie się 19.V., we wtorek, w godz. od 10.00 do 13.30 w Dusznickim Urzędzie Miasta i serdecznie zaprasza wszystkich Krwiodawców oraz pełnoletnich mieszkańców i Gości naszego miasta.
9. Jest delikatna, a i zarazem bardzo wielka prośba, aby samowolnie nie przynosić do kościoła, czy pod kościół jakichś: kwiatków, sztucznych bukiecików, zniczy, obrazków, książeczek, czasopism, broszur bez rozmowy i zgody księdza proboszcza, ponieważ robi się ciągłe zamieszanie i nieporządek. Proszę najpierw się zapytać, skontaktować w takich sprawach. Do dekoracji są wyznaczone pewne osoby, które na bieżąco tym się zajmują i prosimy ich nie wyręczać. Jeśli ktoś ma życzenie ofiarowania kwiatów, to można przekazać swoją ofiarę na specjalny fundusz dekoracji kościoła, bo taki też fundusz istnieje.
10. Bardzo dziękujemy Paniom, które systematycznie sprzątają i dezynfekują kościół przed koronawirusem. Obecnie może już uczestniczyć w nabożeństwach do 70 osób w odpowiedniej odległości od siebie.
11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza gazeta Gość Niedzielny. Ciekawe z wielu artykułów to: Jak dobrze, że urodziła to dziecko – o tym, że niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził; Tu się wszystko zaczęło – o roli jaką odegrało miasto Wadowice w kształtowaniu Jana Pawła II; Reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.