Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Zesłania Ducha Świętego. 28.05.2023r.

 

  1. W obecną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. „Zielone Świątki”, w naszej Parafii przeżywamy uroczystość I-szej Komunii św. do której przystąpi-(ło) 22 dzieci: 10 dziewczynek i 12 chłopców. Dzisiaj nabożeństwo majowe wyjątkowo na g.16.00, po którym Dzieciom I-szo Komunijnym będą rozdane poświęcone pamiątkowe obrazki oraz będą robione pamiątkowe zdjęcia.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro – NMP, Matki Kościoła – o g.15.00 odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach oraz Msza św. w intencji wcześniej przedstawionych próśb; w środę Nawiedzenie NMP – przed Mszą św. o g.17.30 Różaniec; w czwartek, 1VI., Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana i Międzynarodowy Dzień Dziecka, i rozpoczną się nabożeństwa do Naj-świętszego Serca Pana Jezusa; w piątek I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od godz. 9.00. W sobotę św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, i jako I-szej niedzieli miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  3. Jutro, w poniedziałek, Dzieci I-szo Komunijne o g.8.30 wyjedziemy z pielgrzymką dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej – do Barda Śląskiego oraz do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej – do Wambierzyc.
  4. W tzw. „Białym Tygodniu” Dzieci I-szo Komunijne przychodzą w swoich strojach na Msze św., na g.18.00 do piątku włącznie.
  5. Bardzo serdecznie gratulujemy Rodzicom, Chrzestnym i najbliższym Dzieci I-szo Komunijnych, i dziękujemy za doprowadzenie swoich pociech do dzisiejszej Uroczystości. Dziękuje-my także za zaangażowanie się w przygotowanie kościoła przez umycie i posprzątanie, za piękną dekorację w kwiaty oraz za dostarczenie drzewek-brzózek. Dziękujemy za przekazaną ofiarę na intencję Mszy św., oraz na dar ołtarza dla kościoła. Dziękujemy również i gratuluje-my katechetce, s. Nikodemie, za wielkie serce i trud w przygotowaniu Dzieci do I-szej Komunii św.- tak przez katechezę w szkole, jaki i tu, w kościele przez liczne spotkania, próby.
  6. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii odbyło się pogrzeb: śp. Anny LUBAS. Duszę zmarłej polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodziny składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. Tydzień temu, na prace remontowe przy kościele z ofiar przekazanych na tacę wpłynęło: 4.068 zł; z ofiar w kopertach, w kancelarii, konto bankowe: 840 zł. W sumie 4.928 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazywaną pomoc. Do dalszego etapu remontu elewacji kościoła przystąpimy dzięki otrzymanym dotacjom w lipcu br.
  8. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje 29.V., a więc jutro, Wyjazdową Akcję Poboru Krwi w godz. od 10.00 do 13.30 w Ambulansie przy Hali Sportowej, i serdecznie zaprasza wszystkich zdrowych Krwiodawców i pełnoletnich mieszkańców oraz gości naszego miasta.
  9. Prosimy o nabywanie przy wyjściu z kościoła naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu są ciekawe artykuły: Matki Polki żywot własny; Moda na czytanie; Sprawa Parakleta. Felieton Franciszka Kucharczaka – Strach przed pociechą.