Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela: Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki. 01.01.2023r.

 

  1. Dzisiaj, w I-szy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, oraz w I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Odwiedziny Chorych z racji I-szego piątku miesiąca, wyjątkowo w czwartek, 5.I., od g.9.00, ponieważ w piątek, 6.I., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. na Trzech Króli, będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Uczestniczenie we Mszy św. dla każdego katolika jest obowiązkowe. Ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na potrzeby Misji. Pod koniec każdej Mszy św. będą poświęcone: kreda i kadzidło, które zapakowane razem w małych kopertkach, będzie można sobie wziąć do domu oraz poświęconą wodę do swoich pojemniczków. Ofiary składane przy tej okazji, również zostaną przekazane na potrzeby Misjonarzy. W piątek, w Uroczystość Trzech Króli, post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie będzie obowiązywać.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego.
  4. Dziękujemy Paniom z Kół Żywego Różańca za zorganizowanie w Uroczystość Trzech Króli spotkania opłatkowego na g.13.00 i za zaproszenie swoich Członkiń oraz nas, kapłanów na to spotkanie.
  5. W naszej Parafii od jutra, 2.I., rozpocznie się wizyta duszpasterska – Kolęda. Jest ona bardzo ważna i potrzebna dla rodzin, osób naszej wspólnoty parafialnej oraz jej duszpasterzy, ponieważ kapłan przynosi Boże błogosławieństwo dla tych, którzy uważają się wierzących i chcą mieć żywą łączność z Parafią i z Kościołem. Plan Kolędy, który jest także zamieszczony w gablotce przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej naszej Parafii: parafiaduszniki.pl
  6. Ze względu na Kolędę, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o g.7.00. W sobotę tylko o g.17.00. Kancelaria Parafialna czynna tylko w sobotę, od g.9.00 do 10.00. W sprawach pilnych: pogrzebu, czy wezwania do ciężko chorego, umierającego – o każdej porze.
  7. We wtorek, 3.I., o g.11.00 w Szkole Podstawowej odbędą się Jasełka. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to przedstawienie.
  8. W poniedziałek były zbierane ofiary do puszek na rzecz Katolickich Poradni Rodzinnych w naszej diecezji świdnickiej. Uzbierana i przekazana kwota to: 430 zł. Bóg zapłać za okazane wsparcie. Natomiast w przyszłą, II-gą niedzielę miesiąca w okresie zimowym, ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła podczas nabożeństw.
  9. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb w Łężycach: śp. Krystyny KUBI-CA, a w czwartek odbędzie się pogrzeb śp. Elżbiety BISKUPEK. Dusze zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego współczucia.