Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Zesłania Ducha Świętego. 23.05.2021r.

 

 

  1. W obecną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. „Zielone Świątki”, w naszej Parafii przeżywamy szczególne wydarzenie: I-szą Komunię św., do której przystąpi o g.10.00: 25 dzieci: 13 dziewczynek i 12 chłopców.
  2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu zapraszamy na g.18.00.
  3. W tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro – NMP, Matki Kościoła; w środę św. Filipa Nereusza kapł. – przed Mszą św. o 17.30 Różaniec; w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – i w 27. dzień miesiąca o g.15.00 tradycyjne Nabożeństwo do św.Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawionych próśb, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji tychże próśb; w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej dz.; w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  4. W tzw. „Białym Tygodniu” Dzieci I-szo Komunijne przychodzą na Msze św. na g.18.00 w swoich strojach komunijnych do piątku włącznie.
  5. Bardzo serdecznie gratulujemy Rodzicom oraz Chrzestnym Dzieci I-szo Komunijnych i dziękujemy za doprowadzenie ich do dzisiejszej Uroczystości. Dziękujemy także za zaangażowanie się w przygotowanie kościoła przez posprzątanie, piękną dekorację, ubranie w kwiaty przez p. Zosię, i Tatusiom za dostarczenie drzewek-brzózek. Dziękujemy za przekazaną ofiarę na intencję Mszy św., oraz za ofiarę na dar dla kościoła: na ufundowanie nowego welonu do monstrancji przy błogosławieniu Najświętszym Sakramentem oraz na ufundowanie okazałej dekoracji komunijnej w postaci plansz przy ołtarzu i nad wejściem do kościoła. Dziękujemy również i gratulujemy katechetce, s.Nikodemie za wielkie serce i oddanie się w przygotowaniu Dzieci do I-szej Komunii św. – tak przez katechezę, jaki i tu, w kościele w kościele przez liczne spotkania, próby. Dziękujemy także ks. Jakubowi, Ministrantom za posługę liturgiczną oraz p.Organiście za oprawę muzyczną naszej uroczystości.
  6. Nasza Parafialna Grupa CARITAS oraz Gmina Duszniki-Zdrój, serdecznie zapraszają do naszej świetlicy parafialnej BARKA: dzisiaj od g.8.30 do 18.00, i jutro od g.8.00 do 15.00 na oglądnięcie wystawy „Muzeum Skarbca Ziemi Kłodzkiej” p. Dariusza Giemzy: „Duszniki-Zdrój na starych zdjęciach i pocztówkach”. Wstęp jest bezpłatny. Bardzo serdecznie zapra-szamy!
  7. W piątek, 28.V., o g.18.30 odbędzie się spotkanie – próba dla młodzieży, która w naszej Parafii 8.VI., we wtorek o g.17.00, ma przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  8. Tydzień temu ofiary składane na tacę zostały przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele, tj. 3.371 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, w kancelarii i konto bankowe razem: 1.420zł. W sumie: 4.791 zł. Serdeczne Bóg zapłać za dalsze wspieranie remontów. Obecnie został już zakończony remont całej wieży, który ukazał nam wielkie piękno i urok tej budowli. Do dalszej pracy zostało już ustawione rusztowanie przy remoncie zachodniej ściany kościoła.
  9. Bardzo dziękujemy za przekazaną ofiarę z racji święceń kapłańskich ks.Proboszcza i ks.Wikariusza, od Parafian oraz od członków CARITAS. Za te przekazane ofiary zostanie zakupiona dla posługi liturgicznej maryjna kapa do odprawiania nabożeństw i uroczystości maryjnych.
  10. Prosimy o nabywanie przy wyjściu z kościoła naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu są ciekawe artykuły: Skutki jednego nawrócenia; Męskie granie; Nie do pogodzenia z Ewangelią; Zabójca świadkiem świętości.