Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Zesłania Ducha Świętego.     19.05.2024r.

 

  1. W obecną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. „Zielone Świątki”, w naszej Parafii przeżywamy uroczystość I-szej Komunii św. do której o g.11.00 przystąpi 25 dzieci: 12 dziewczynek i 13 chłopców.
  2. Dzisiaj nabożeństwo majowe wyjątkowo na g.16.30, po którym Dzieciom I-szo Komunijnym będą rozdane poświęcone pamiątkowe obrazki, oraz będą robione pamiątkowe zdjęcia.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro – NMP, Matki Kościoła; we wtorek św. Jana Nepomucena kapł. i m; w środę przed Mszą św. o g.17.30 Różaniec; w czwartek, Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W przyszłą niedzielę przypada Uro-czystość Najświętszej Trójcy.
  4. W tzw. „Białym Tygodniu” Dzieci I-szo Komunijne przychodzą w swoich strojach na Msze św., na g.18.00 do piątku włącznie.
  5. W środę, 22.V. o g.8.00, Dzieci I-szo Komunijne wyjadą z pielgrzymką dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej – do Barda Śląskiego, oraz do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej – do Wambierzyc.
  6. Bardzo serdecznie gratulujemy Rodzicom Dzieci I-szo Komunijnych, Chrzestnym, najbliższym, i dziękujemy za doprowadzenie swoich pociech do dzisiejszej Uroczystości. Dziękujemy także za zaangażowanie się w przygotowanie kościoła przez umycie i posprzątanie, za piękną dekorację w kwiaty oraz za dostarczenie drzewek-brzózek. Dziękujemy za przekazaną ofiarę na intencję Mszy św., oraz na Dar ołtarza dla kościoła. Darem tym będzie odnowienie monstrancji do Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy również i gratulujemy katechetce, s. Nikodemie za wielkie serce i trud w przygotowaniu Dzieci do I-szej Komunii św. – tak przez katechezę w szkole, jaki i tu, w kościele przez liczne spotkania, próby.
  7. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  8. Prosimy o nabywanie przy wyjściu z kościoła naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu są ciekawe artykuły: Przez góry do głębi – o Pier Georgio Frasatim, przykładzie dla tych, którzy szukają radosnej świętości; jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie. Felieton Franciszka Kucharczaka – Katolicyzm zdalny.