Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. „Zielone Świątki”, kończy okres wielkanocny i po ostatniej Mszy św., zgodnie z ceremoniałem, usuwamy czerwoną stułę z krzyża i figurę Zmartwychwstałego Chrystusa, a paschał będzie przy chrzcielnicy.
2. Od jutra,1.VI., rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału tak jak w „majówkach”: w tygodniu po wieczornej Mszy św. o g.18.00, a w niedziele o g.17.30.
3. Jutro przeżywać będziemy święto: NMP Matki Kościoła i Międzynarodowy Dzień Dziecka; w środę św. Męczenników z Ugandy: Karola Lwangi i Tow. – o g.17.30. Różaniec; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek św.Bonifacego bpa i m – I-szy piątek miesiąca i odwiedziny Chorych wg stałego planu rano od g.9.00; w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – i w I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
4. Kancelaria Parafialna czynna w środy:od g.16.00 do 17.30 i w soboty:od g.9.00 do 10.30. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych w środy: od g.16.00 do 16.30.
5. W przyszłą sobotę, 6.VI., po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie – ok. g.18.45 w świetlicy parafialnej BARKA będą udzielane przez Radcę prawnego bezpłatne porady w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego i karnego oraz w kwestiach rodzinnych czy spadkowych.
6. Został już zniesiony limit ilości wiernych podczas Mszy św. i nabożeństw w kościele. Nadal jednak obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz bezpiecznej odległości. Dzisiaj, zgodnie z zarządzeniem naszego księdza biskupa Marka Mendyka, po raz ostatni korzystamy z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Zatem na nowo wracamy do obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele.
7. W minionym tygodniu, wczoraj, pożegnaliśmy tragicznie zmarłego śp.Tomasza Sternath. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a duszę zmarłego polecamy miłosierdziu Bożemu.
8. Przy wyjściu z kościoła prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Matka w Duchu – o ogłoszeniu Maryi Matką Kościoła; Nastoletnia świętość – dlaczego Kościół zaczął kanonizować dzieci?; Czy w Polsce zabraknie księży?