Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Trójcy Przenajświętszej.                                                                                           26.05.2024r.

 

  1. Obecna niedziela, I-sza po Zesłaniu Ducha Świętego, jest Uroczystością Najświętszej Trójcy, kiedy szczególnie dziękujemy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za wszystkie łaski i dary, które od Niego otrzymaliśmy. Dzisiaj też przypada Dzień Matki, dlatego pamiętajmy również o naszych Mamusiach.
  2. Nabożeństwo majowe o g.17.30, a w tygodniu zapraszamy na g.18.00. W piątek, 31.V., zakończenie „majówek” i w sobotę, 1.VI., rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu na g.18.00, a w niedziele na 17.30. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału także w nabożeństwach czerwcowych.
  3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro, w 27. dzień miesiąca, o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem próśb przedstawionych na kartkach; Koronka do Miłosierdzia Bożego; Litania do św. Jana Pawła i Msza św. w intencji przedstawionych próśb. W środę św. Urszuli Ledóchowskiej – przed Mszą św. różaniec; w piątek Nawiedzenie NMP; w sobotę św. Justyna męcz., i Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  4. W czwartek, 30.V., przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o g.8.00. Główna Msza św. o g.11.00 w intencji Dzieci z klas IV-ych, w I-szą rocznicę Komunii św. wraz z procesją Eucharystyczną ulicami naszego miasta do 4 ołtarzy. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 – nabożeństwo majowe.
  5. Dzieci rocznicowe z klas IV-tych jutro o g.17.00, będą miały swoją próbę w kościele. We wtorek od g.17.00 spowiedź św. dla Dzieci rocznicowych i ich najbliższych.
  6. Prosimy Panie z Kół Żywego Różańca o przygotowanie poszczególnych Ołtarzy na Boże Ciało. Odbiór obrusów zaraz po wieczornej Mszy św. w środę. Prosimy dwóch panów do prowadzenia księdza podczas procesji, a Strażaków do niesienia baldachimu ulicami naszego miasta. Prosimy także chętne dziewczynki do sypania kwiatków, a płatki z kwiatków na procesję prosimy o przekazywanie do przedsionka kościoła. Serdecznie też zapraszamy tegoroczne Dzieci I-szo Komunijne do działu we Mszy św. na Boże Ciało i do udziału w procesji. Prosimy również o dekoracje w oknach swoich domów, a zwłaszcza na trasie procesji.
  7. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  8. W przyszłą niedzielę, 2.VI., o g.15.30, w ramach 700-lecia naszego miasta, odbędzie się w naszym kościele Koncert wrocławskich kameralistów. W programie utwory Felixa Mendelssona. Przy wejściu do kościoła jest umieszczony okolicznościowy plakat o tym koncercie. Wstęp jest wolny.
  9. W ubiegłą, 3. niedzielę miesiąca, na prace remontowe z ofiar na tacę wpłynęło 2 tys. 362 zł. Z ofiar w kopertach, w kancelarii, konto bankowe: 350 zł. W sumie wpłynęło 2.712 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest nasza gazeta Gość Niedzielny, a dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Cuda w czasach internetu; Skąd wiemy o Bogu Trójjedynym?; Tajemnica Trójcy. – Felieton Franciszka Kucharczaka: Neutralność dyskryminująca.