Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

1. Obecna niedziela, I-sza po Zesłaniu Ducha Świętego, jest Uroczystością Najświętszej Trójcy. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, tradycyjnie przed każda Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych: dzisiaj na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
3. Jutro wspomnienie obowiązkowe św. Jadwigi Królowej. W środę o g.17.30 różaniec; W czwartek, 11.VI., przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o g.8.00. Główna Msza św. o g.10.30 w intencji Dzieci z klas IV-ych w I-szą rocznicę Komunii św. i z procesją do 4 ołtarzy. NIE będzie Mszy św. o g.12.00. Przed wieczorną Mszą św. o g.18.00, o g.17.30 nabożeństwo czerwcowe. Pamiętajmy o zachowaniu zaleceń związanych z epidemią koronawirusa, przede wszystkim o odpowiedniej odległości od siebie i maseczkach zakrywających twarz i nos.
4. Prosimy Panie z Kół Żywego Różańca o przygotowanie poszczególnych Ołtarzy; dwóch panów do prowadzenia księdza, jak i naszych Strażaków do niesienia baldachimu ulicami naszego miasta. Jeżeli będą chętne dziewczynki do sypania kwiatków, to bardzo prosimy, a płatki z kwiatków można przekazywać do przedsionka kościoła. Prosimy też o dekoracje w oknach swoich domów, szczególnie na trasie procesji.
5. W piątek, w oktawie Bożego Ciała, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspominamy św. Antoniego z Padwy, kapł i dK.
6. W minionym tygodniu miały miejsce 2 pogrzeby: śp. Adela CHOLEWKA i śp. Alicja GORZKOWSKA. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a dusze zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza gazeta Gość niedzielny, a dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Czas próby wiary, miłości i solidarności – o szansie na pogłębienie wiary w dobie pandemii; Duchowa procesja – o publicznym wyrażeniu naszej wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii; Felieton Franciszka Kucharczaka – Racja czy relacja.