Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Trójcy Najświętszej. 31.05.2026r.

 

  1. Dzisiaj, w I-szą niedzielę po Uroczystości Zesłania Ducha Św., przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o g.17.30, a już od jutra serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu na g. 18.00, a niedziele na g.17.30.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro, 1.VI., św. Justyna, m i Dzień Dziecka; w środę św. męczenników z Ugandy: Karola Lwa-ngi i Towarzyszy i przed Mszą św. o 17.30 różaniec. W czwartek, 04.VI., wielka Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane: o g.8.00; główna Msza św. z procesją Eucharystyczną ulicami naszego miasta do czterech Ołtarzy o g.11.00. Przed wieczorną Mszą św. o g.18.00, o g.17.30 nabożeństwo czerwcowe. W Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W piątek, I-szy piątek miesiąca, i wspominamy św. Bonifacego bpa i m. Od g. 9.00 odwiedziny Chorych według stałego planu, a w przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g. 11.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  4. Na Uroczystość Bożego Ciała prosimy Panie z Kół Żywego o przygotowanie poszczególnych Ołtarzy, a potrzebne rzeczy do ich dekoracji będą przekazane na plebanii w środę, zaraz po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym.
  5. W Boże Ciało główna Msza św. o g.11.00 jest tradycyjnie odprawiana w intencji Dzieci rocznicowych z klas IV, które rok temu przystąpiły do I-szej Komunii św. Spotkania przygotowujące dla Dzieci Rocznicowych w kościele: jutro i we wtorek na g.16.00. Spowiedź św. dla nich, ich rodziców i najbliższych: we wtorek, 2.VI. od g.17.00, do wieczornej Mszy św.
  6. W Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy również do udziału tegoroczne Dzieci I-szo komunijne w swoich strojach. Prosimy również dziewczynki o sypanie kwiatków podczas procesji. Bardzo też serdecznie prosimy o przynoszenie płatków – kwiatków na procesję ze swoich ogrodów, łąk i zostawianie ich w przedsionku kościoła, pod gablotką ogłoszeń. Prosimy także o asystę do niesienia baldachimu i sztandarów ulicami naszego miasta oraz dwóch parafian o pomoc w prowadzeniu księdza podczas procesji. Szczególnie na trasie procesji prosimy o dekoracje okien swoich mieszkań w emblematy eucharystyczne, czy obrazy religijne.
  7. W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego polecamy artykuły: Idą mężczyźni – o pielgrzymce mężczyzn do Matki Boskiej Piekarskiej; Braterstwo, które działa – o Rycerzach Kolumba; Obwarowani znakiem Trójcy – o potężnym geście przeżegnania się w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.