Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Trójcy Najświętszej. 04.06.2023r.

 

  1. Dzisiaj, w I-szą niedzielę po Zesłaniu Ducha Św., przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu zapraszamy na g.18.00.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Bonifacego bpa i m; w środę przed Mszą św. różaniec. W czwartek, 08.VI., Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane: o g.8.00; główna Msza św. z procesją Eucharystyczną ulicami naszego miasta do czterech Ołtarzy o g.10.30. Nie będzie Mszy św. o g.12.00. Przed wieczorną Mszą św. o g.17.30 nabożeństwo czerwcowe. W Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
  4. Prosimy Panie z Kół Żywego o przygotowanie poszczególnych Ołtarzy, a potrzebne rzeczy do ich dekoracji będą przekazane na plebanii w środę, zaraz po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym.
  5. W Boże Ciało główna Msza św. o g.10.30 jest tradycyjnie odprawiana w intencji Dzieci z klas IV, które rok temu przystąpiły do I-szej Komunii św. Spotkania przygotowujące dla Dzieci Rocznicowych w kościele jutro i we wtorek na g.16.00. Spowiedź św. dla nich, ich rodziców, najbliższych: we wtorek, 6.VI. od g.17.00, do wieczornej Mszy św.
  6. W Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy do udziału także tegoroczne Dzieci I-szo komunijne. Prosimy również dziewczynki o sypanie kwiatków podczas procesji. Bardzo też serdecznie prosimy o przynoszenie płatków – kwiatków na procesję ze swoich ogrodów, łąk, i zostawianie ich w przedsionku kościoła, pod gablotką ogłoszeń. Prosimy także o asystę naszych Strażaków do niesienia baldachimu ulicami naszego miasta, a dwóch parafian o prowadzenie księdza podczas procesji. Szczególnie na trasie procesji, prosimy o dekoracje okien swoich mieszkań w emblematy eucharystyczne, czy obrazy religijne.
  7. Dzisiaj przypada Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”, i w Warszawie, w Wilanowie, jako wotum wdzięczności Bogu za odzyskaną wolność przez nasz naród, jest budowana Świątynia Opatrzności Bożej. Jesteśmy proszeni o wspieranie dzieła duchowo przez naszą modlitwę, jak i materialnie przez nasze ofiary, które można przekazywać przy wejściu do kościoła do okolicznościowych puszek.
  8. W przyszłą niedzielę, 11.VI., odbędzie się XIX Diecezjalna Pielgrzyma Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Program jest zamieszczony w przedsionku kościoła.
  9. W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego polecamy artykuły: Kaplan na dzisiejsze czasy – o spadku powołań; Gigant wiary – o życiu przy boku Benedykta XVI mówi abp Georg Ganswein; Cud Zachodu – o Opactwie Mont-Saint-Michel, jednej z najpiękniej-szych budowli świata.