Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. 26.12.2021r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę 2021r., i Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Świdnicy, a przy wyjściu z kościoła ofiary do puszek na katolickie Poradnie Życia Rodzinnego.
  2. W kalendarzu liturgicznym jutro wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelisty; we wtorek Świętych Młodzianków, męczenników.
  3. Jutro, 27.XII., o g.15.00 tradycyjne, miesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Zaraz po nabożeństwie przy relikwiach Papieża, zostanie odprawiona Msza św. w intencji przedstawionych wcześniej próśb.
  4. W piątek, 31.XII., pod koniec Mszy św. o g.17.00, na zakończenie Starego Roku, odbędzie się nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”.
  5. W sobotę, w pierwszy dzień Nowego Roku 2022, przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w Nowy Rok będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę.
  6. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. W naszej Parafii wizyta duszpasterska – Kolęda ze względu na pandemię tylko na zgłoszenie i zaproszenie przez rodzinę. Plan Kolędy na zaproszenie będzie podany w przyszłą niedzielę.

  8. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca – tzw. „inwestycyjną” z ofiar złożonych na tacę na prace remontowe przy naszym kościele wpłynęło: 3.341 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii i konto bankowe: 2.750 zł. W sumie: 6.091 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i ofiarność w kontynuacji dalszych prac. – Obecnie zostały złożone kolejne projekty i wnioski o przyznanie dotacji na dalszy remont elewacji kościoła. Są też realizowane zadania związane z projektem i wydaniem pozwolenia Konserwatora Zabytków dla zagospodarowania terenu skarpy pomiędzy kościołem a plebanią, oraz podwórza plebanii.